Michal Hrdý (1959-2003)
Vystudoval střední umělecko-průmyslovou školu sklářskou v Železném Brodě. Od roku 1978 publikoval v časopise Dikobraz. Byl kmenovým kreslířem časopisu Sorry, přispíval svými kresbami do Mladé fronty DNES. S manželkou Janou se vzali v roce 1987. Ilustroval také nové vydání Jirotkova Saturnina a další knihy, především povídky Šimka a Grossmanna.
Původně sklářský výtvarník, hlavně karikaturista, který našel nový způsob prezentace výtvarného humoru jak v kresbě tak v často absurdní, dadaistické až drastické pointě. Publikoval hlavně v Mladém světě, Dikobraze, Škrtu, KUKu byl spoluzakladatela hlavní autor Sorry. Trvale spolupracoval s M.Šimkem nejen na ilustracích jeho (a Grossmannových povídek), ale i v divadle Jiřího Grosmanna. Dlouhá řada společných i samostatných výstav.
Uklouznutí na banánu
koláž, akvarel, tuš, papír, 25 x 35,4 cm, sign. na zadní straně Michal Hrdý
Provenience: z rodiny přátel autora
studium na Střední umělecko-průmyslové škole sklářské v Železném Brodě
ID: 147
Vyvolávací cena: 1.000 CZK (42 €)
DRAŽBA UKONČENA: 05. 01. 2023 16:51
Aktuální cena: 1.100 CZK (46 €)
Poslední dražitel: ID8**6
Historie příhozu