Ctirad Stehlík (1938-2003)
studium u prof. B. Dobiáše st. na SUPŠ keramické v Bechyni, žák prof. K. Součka a L. Čepeláka na AVU; malíř, grafik; zpočátku se věnoval krajinomalbě (Sedlčansko a Milevsko), později převládla grafika (barevná litografie); dalším tématem tvorby byla zátiší vytvářená z předmětů denního života nebo figur; koláže sestavované z vlastních prací (litografií) navazovaly na tvorbu F. Tichého; vytvářel poetické grafické listy fantaskních krajin a drobnou grafiku; zabýval se pracemi pro architekturu; zastoupen ve sbírkách NG v Praze, AJG v Hluboké nad Vltavou, Ermitáži v Petrohradu, MG v Brně, GVU v Ostravě a jinde
Balvan, Šašek
2x litografie, 1982, 15 x 16,5; 8 x 8 cm, vše sign. Ctirad Stehlík, č. 117/200; autorský tisk
studium u prof. B. Dobiáše st. na SUPŠ keramické v Bechyni, žák prof. K. Součka a L. Čepeláka na AVU
ID: 831
Vyvolávací cena: 400 CZK (17 €)
DRAŽBA UKONČENA: 09. 12. 2022 13:50
Aktuální cena: 400 CZK (17 €)
Poslední dražitel: ID9**4
Historie příhozu