Zdeněk Burian (1905-1981)
malíř, ilustrátor, žák prof. M. Švabinského a J. Obrovského, člen Sdružení výtvarníků Purkyně. Zdeněk Burian je považován za jednoho z nejslavnějších českých ilustrátorů. Často přezdívaný malíř “dobrodružství“, jenž byl dobrodruhem i mimo malířské plátno, svými ilustracemi obohatil nejen literární ale i filmový svět. Pro svůj nepřehlédnutelně výjimečný talent byl přijat již ve čtrnácti letech na Akademii výtvarného umění v Praze. Svým veskrze originálním, avšak těžko zařaditelným projevem se stal Zdeněk Burian jednou z dominantních osobností české výtvarné scény 20. století.
J.O. Curwood: Zlaté údolí
kniha, il. Zd. Burian, vyd. Novina, Praha, 1934, pův. plpl. vazba, 186s., desky při okrajích lehce odřené, na přední straně mírně ušpiněné, dobrý stav
ID: 791
Vyvolávací cena: 450 CZK (19 €)
DRAŽBA UKONČENA: 25. 11. 2022 11:21
Aktuální cena: 450 CZK (19 €)
Poslední dražitel: ID3**2
Historie příhozu