Veselá děvčátka
tuš, papír, 1967, 43 x 29,7 cm, sign. PD Načeradský 1967, tato přípravná kresba k vrcholnému obrazu Jiřího Načeradského „Veselá děvčátka“, který je umístěn ve sbírce Galerie výtvarného umění v Ostravě, přináší představu o autorově práci s fotografií, kdy v některých případech předcházely přenosu námětu z denního tisku na plátno přípravné kresby tohoto druhu. Tato kresba je jednou z mála dochovaných ukázek. Posouzeno kurátorem a správcem pozůstalosti autora Petrem Machem
žák prof. V. Rady na AVU v Praze, člen Volného sdružení 12/15
ID: 8
Vyvolávací cena: 8.000 CZK (334 €)
PRVNÍ PODÁNÍ UKONČENO: 08. 12. 2022 15:00
Aktuální cena: 8.000 CZK (334 €)