Havran a lebka II
litografie, 2021, 57 x 45 cm, sign. PD Martin Salajka 2021, č. 13/52, Autor je jedním z nejvýraznějších představitelů současné expresivní malby. Studium absolvoval na FVU v Brně u P. Veselého a na AVU v Praze v ateliéru M. Rittsteina. Vystavoval na několika kolektivních výstavách v Čechách, ale také v Budapešti a v Londýně. V Salajkově tvorbě se často opakují obrazy květin, lebek, chameleonů či ryb, a při jejich zobrazování autor vychází zejména z vlastní zkušenosti. Způsob jeho malby je expresivní až surový a je podtrhnutý výraznou linkou, která prostupuje jeho obrazy i grafikami. Nabízené dílo tedy perfektně spadá do kontextu Salajkovy tvorby, a to jak použitím výrazné neonové barvy a křivolaké linie, tak námětem
žák prof. M. Rittsteina
ID: 435
Vyvolávací cena: 3.500 CZK (146 €)
PRVNÍ PODÁNÍ UKONČENO: 08. 12. 2022 15:00
Aktuální cena: 3.500 CZK (146 €)