Cyril Bouda (1901-1984)
žák V. Kysely a M. Švabinského, člen SČUG Hollar a Umělecké besedy; malíř, grafik, ilustrátor; působil také jako profesor UK, když předtím působil jako asistent prof. T. F. Šimona a šest let pak vyučoval kreslení na Vysoké škole architektury a pozemního stavitelství; těžištěm tvorby je volná grafika a ilustrace, ale tvořil také vitráže, tapiserie, knižní vazby, známky, ex libris aj.; ilustroval mj. Andersenovy pohádky, Celliniho Vlastní životopis, knihy A. Branalda aj.; jen do roku 1974 namaloval 344 olejů a temper, realizoval víc jak 1000 grafických listů, ilustroval a upravil 675 knih, nakreslil 15 plakátů, navrhl 1 bankovku, podle jeho návrhů bylo provedeno 49 vitráží a jedna mozaika, utkáno 9 gobelínů, natočen jeden kreslený film, vydáno 52 poštovních známek
Zátiší s krevetami a citronem
litografie, 21,8 x 27,7 cm, sign. PD C. Bouda
žák V. Kysely a M. Švabinského, člen SČUG Hollar a Umělecké besedy
ID: 218
Vyvolávací cena: 2.000 CZK (84 €)
PRVNÍ PODÁNÍ UKONČENO: 08. 12. 2022 15:00
Aktuální cena: 2.400 CZK (100 €)
Poslední dražitel: ID7**4
Historie příhozu