Pecka
olej, plátno, 2005, 160 x 150 cm, sign. PD I. Ouhel 05, lišta, vzadu štítek Galerie Gema art. Obraz českého malíře, koloristy a významného grafika, ilustrátora a teoretika umění první poloviny 20. století Ivana Ouhela zaujme diváka na první pohled svojí velkorysostí formátu. Rozměrný téměř čtvercový formát obrazu nesoucí název Pecka je krásnou ukázkou autorova citlivého zacházení s barevnou paletou. Intenzivní ultramarín utlumují tóny žluté a béžové. Ivan Ouhel, který se narodil 18. února 1945 v Ostravě, se pohybuje na výtvarné scéně téměř čtyřicet let. V roce 1974 absolvoval studia na pražské Akademii výtvarných umění v ateliéru figurální malby u profesora Karla Součka, poprvé vystavoval v roce 1975
Vystaveno: Ivan Ouhel: Výběr z díla, pohledem sběratele, 1.3.-26.3.2018 Topičův salon
Provenience: sbírka Galerie Gema, soukromá sbírka Praha
Literatura: Ivan Ouhel, Výběr z díla, pohledem sběratele, katalog k výstavě 2018, str.11, katalog přiložen
ID: 93
Vyvolávací cena: 122.000 CZK (5.084 €)
PRVNÍ PODÁNÍ UKONČENO: 03. 11. 2022 15:00
Aktuální cena: 122.000 CZK (5.084 €)
Odhadní cena: 200 000 - 250 000 Kč CZK