Vjezd do podzemní drahy v Paříži (Freres Lissac)
litografie, 1948, 22,7 x 30,8 cm, sign. PD Kamil Lhoták 48, rám, dílo významného českého malíře, grafika a ilustrátora, člena Skupiny 42, jenž patří mezi nejznámější osobnosti českého umění II. poloviny 20. století. Paříž, kterou Lhoták navštívil v roce 1938, se stala jeho trvalou inspirací. V duchu Skupiny 42 akcentuje v tomto období především civilizační motivy, městské periferie a předměstí
Literatura: uvedeno v soupise: Kamil Lhoták, Grafické dílo v kontextu ostatní tvorby, Praha, 2015, str. 358, G440; Kamil Lhoták a jeho svět, Alšova jihočeská galerie, Hluboká nad Vltavou, 2019, č. 157
člen Umělecké besedy, SČUG Hollar, Skupiny 42
ID: 9
Vyvolávací cena: 8.000 CZK (334 €)
PRVNÍ PODÁNÍ UKONČENO: 03. 11. 2022 15:00
Aktuální cena: 8.000 CZK (334 €)
Poslední dražitel: ID8**3 Historie příhozu
Odhadní cena: 15 000 - 20 000 Kč CZK