Energie I.
olej, plátno, 1998, 120,5 x 125,5 cm, sign. PD I. Ouhel 98, rozměrný obraz Energie I. je ukázkou Ouhelova koloristického přístupu k obrazu, zejména k jeho malbám z let devadesátých. Ouhel je příkladem výtvarníka, který všechny složky svého projevu má od počátku sladěné s velkým smyslem pro velkorysou koncepci. Velké barevné plochy, které jsou jasně ohraničené. Jednotlivé barevné plochy si tak vymezují vlastní prostor. Ivan Ouhel patří do volného seskupení 12/15 Pozdě ale přece a jeho díla byla představena v řadě skupinových i samostatných výstav
Provenience: sbírka Galerie Gema, soukromá sbírka Praha
ID: 70
Vyvolávací cena: 99.000 CZK (4.125 €)
PRVNÍ PODÁNÍ UKONČENO: 03. 11. 2022 15:00
Aktuální cena: 99.000 CZK (4.125 €)
Odhadní cena: 200 000 - 250 000 Kč CZK