Thamar
zlacené olovo, 1992, 15,7 x 15,4 cm, značeno vzadu O. Zoubek, přiloženo Potvrzení pravosti Nadačním fondem Kmentová Zoubek, významný český sochař, který vystudoval VŠUP v ateliéru Josefa Wagnera, se celý život hlásil k modernismu a v jeho duchu budoval také většinu svých děl. Často pracoval v monumentálním měřítku. Za všechny například uznávaný a obdivovaný památník obětem komunismu na Petříně. Specifická, je pro Zoubkovu figurální tvorbu deformace. Protažení figur podtrhává dramatičnost gest
Provenience: soukromá sbírka, původně získáno do autora
žák prof. Wagnera, člen skupiny Trasa, UVU, Umělecké besedy
ID: 66
Vyvolávací cena: 45.000 CZK (1.875 €)
PRVNÍ PODÁNÍ UKONČENO: 03. 11. 2022 15:00
Aktuální cena: 45.000 CZK (1.875 €)
Odhadní cena: 60 000 - 80 000 Kč CZK