Na periferii
olej, sololit, 1968, 12,5 x 24,5 cm, sign. PD Beneš, rám, Vlastimil Beneš je často spojován s umělci Skupiny 42, s nimiž ho spojují generační i názorové souvislosti. Přesto jeho tvorbu charakterizuje spíše vyhraněná individualita těžko zařaditelná do obecně formulovaných uměleckých tendencí. Charakterovým prvkem jeho tvorby se staly civilizační a technické motivy. Ve svých obrazech představuje divákům nejčastěji městské scenérie, průmyslové krajiny ale i nostalgické výjevy z českého venkova
studium na UK a VŠUP v Praze, soukromý žák E. Frinty, člen skupiny Máj 57
ID: 57
Vyvolávací cena: 35.000 CZK (1.459 €)
PRVNÍ PODÁNÍ UKONČENO: 03. 11. 2022 15:00
Aktuální cena: 35.000 CZK (1.459 €)
Odhadní cena: 60 000 - 80 000 Kč CZK