Strach
olej, lepenka, 24 x 21 cm, sign. PD Říha, František Říha vystudoval architekturu na ČVUT v Praze, studoval u prof. Boudy, Lidického a Salcmana. Byl členem výtvarné skupiny Radar, která oficiálně vznikla v roce 1960 a mezi jejíž členy patřili bývalí členové Skupiny 42 i mladší autoři, za všechny F. Gross, F. Hudeček, L. Zívr, T. Rotrekl, Z. Mlčoch aj. Říhovo prvotní zaměření na architekturu se projevuje i v jeho výtvarné tvorbě. Autor na svých obrazech rád zachycuje poklidnou atmosféru neznámého města či vesnice a veškeré komponenty jeho maleb jsou v dokonalé harmonii, které Říha dodává typický poetický nádech. Nabízené dílo Strach v tomto ohledu vybočuje z řady Říhových kompozic, a to atypickým zakomponováním lidské postavy, která reflektuje jistou existenciální tíseň, jež je pro Říhovu tvorbu nezvyklá, vzadu autorský štítek s popisem
ID: 52
Vyvolávací cena: 12.000 CZK (500 €)
PRVNÍ PODÁNÍ UKONČENO: 03. 11. 2022 15:00
Aktuální cena: 12.000 CZK (500 €)
Odhadní cena: 40 000 - 60 000 Kč CZK