Nábřeží
litografie, 1978, 64 x 48 cm, sign. DU Tomáš Bím 78, a.t., Tomáš Bím vystudoval Odborné polygrafické učiliště – obor knihtisk a pracoval jako výtvarník Státního divadelního studia Reduta. Živil se návrhy obalů gramofonových desek či tvorbou reklam. V roce 1983 získal stipendium Kunstverein Osnabrück a posléze absolvoval mnoho studijních pobytů; např. v Anglii, Francii, Holandsku, Itálii či Německu.Od roku 1978 se zabývá volnou grafikou, zejména litografií. Vytvořil mnoho knižních ilustrací a podílel se také na řadě filmových projektů. Jeho tvorbě nejčastěji dominuje krajina inspirovaná světem změněným civilizací. Auta na silnici, loďky přiražené ke břehu či zapomenuté předměty odkazují na tušenou existenci člověka, který však není přítomný. , při okrajích mírně zašpiněný papír
Antiqari.at Radhošťská
ID: 212
Vyvolávací cena: 5.000 CZK (209 €)
PRVNÍ PODÁNÍ UKONČENO: 03. 11. 2022 15:00
Aktuální cena: 6.500 CZK (271 €)
Poslední dražitel: ID3**3 Historie příhozu
Odhadní cena: 12 000 - 18 000 Kč CZK