One or two or crowd III
airbrush, papír, 2008, 74 x 108 cm, sign. vzadu Krištof Kintera 2008, rám, Krištof Kintera patří bezesporu k jednomu z nejznámějších současných českých umělců. Svými pohyblivými a mechanicky náročnými díly se dostal do povědomí široké veřejnosti. O to zajímavější je fakt, že za hravostí a vtipem Kinterových objektů se často skrývá hlubší význam a poslání. Kintera pracuje především s divákem a jeho reakcí. Cílevědomě narušuje zažité stereotypy a odhaluje nové, skryté povahy a stránky věcí, mimo jiné vlastního výstavního prostoru
Provenience: získáno v ateliéru autora
žák prof. J. Lindovského, A. Veselého, M. Knížáka a M. Bielického na AVU v Praze
ID: 191
Vyvolávací cena: 21.000 CZK (875 €)
PRVNÍ PODÁNÍ UKONČENO: 03. 11. 2022 15:00
Aktuální cena: 21.000 CZK (875 €)
Odhadní cena: 25 000 - 30 000 Kč CZK