Sýraři
olej, plátno, 2021, 80 x 70 cm, sign. PD Jan Skorka Lauko 2021, klínový rám, Jan Skorka Lauko se narodil roku 1966 v Levicích na jižním Slovensku, v současné době žije v malé obci u Kutné Hory. Původní profesí pedagog se dnes věnuje olejomalbě, kresbě a grafice, ilustroval několik knih. Je označován za reprezentanta naivního (insitního) umění. I když lze v jeho tvorbě nalézt jistou paralelu s obrazy moravského naivisty Libora Vojkůvky, vytvořil si Jan Skorka vlastní, osobitý styl. Výstavy ve Francii, Kanadě, Belgii, Polsku, stálá výstava v Gina Gallery v Izraeli. Jeho díla jsou zastoupena v řadě galerií a v soukromých sbírkách. Na zadní straně popsáno autorem.
Provenience: z ateliéru autora
ID: 174
Vyvolávací cena: 9.000 CZK (375 €)
PRVNÍ PODÁNÍ UKONČENO: 03. 11. 2022 15:00
Aktuální cena: 9.000 CZK (375 €)
Odhadní cena: 12 000 - 20 000 Kč CZK