Jan Skorka Lauko (1966)
Jan Skorka Lauko se narodil roku 1966 v Levicích na jižním Slovensku, v současné době žije v malé obci u Kutné Hory. Původní profesí pedagog se dnes věnuje olejomalbě, kresbě a grafice, ilustroval několik knih. Je označován za reprezentanta naivního (insitního) umění. I když lze v jeho tvorbě nalézt jistou paralelu s obrazy moravského naivisty Libora Vojkůvky, vytvořil si Jan Skorka vlastní, osobitý styl. Výstavy ve Francii, Kanadě, Belgii, Polsku, stálá výstava v Gina Gallery v Izraeli. Jeho díla jsou zastoupena v řadě galerií a v soukromých sbírkách.
Nehoda
olej, plátno, 2021, 70 x 60 cm, sign. PD Jan Skorka Lauko, klínový rám
Provenience: z ateliéru autora
ID: 173
Vyvolávací cena: 7.000 CZK (292 €)
PRVNÍ PODÁNÍ UKONČENO: 03. 11. 2022 15:00
Aktuální cena: 7.000 CZK (292 €)
Odhadní cena: 12 000 - 20 000 Kč CZK