Stavba
olej, plátno, 1963, 70 x 50 cm, sign. PD Malát 63, rám, dílo originálního českého umělce, jenž vystudoval na Pedagogické fakultě UK u C. Boudy, M. Salcmana a K. Lidického. Maláta během tvůrčího období ovlivnily různé styly: geometrická abstrakce i někteří umělci jako F. Gross či F. Hudeček. Zlom v jeho tvorbě nastal po vstupu do skupiny Radar, jejímž hlavním cílem bylo zobrazování moderní technologicky vyspělé civilizace. Malátův námětový rejstřík se tedy rozrostl o soudobý městský život, pouliční dění, městské periferie, panelová sídliště či tovární budovy
Vystaveno: vystaveno v galerii Vltavín, Vzpomínka na Radima Maláta, 2008
Provenience: z pozůstalosti autora
ID: 162
Vyvolávací cena: 115.000 CZK (4.792 €)
PRVNÍ PODÁNÍ UKONČENO: 03. 11. 2022 15:00
Aktuální cena: 115.000 CZK (4.792 €)
Odhadní cena: 150 000 - 200 000 Kč CZK