Lokomotiva
olej, sololit, 48 x 63 cm, sign. PD Ronek, rám, Jaroslav Ronek je veřejnosti znám jako malíř lokomotiv, nádraží či průmyslových objektů. Studoval nejprve soukromě u profesora Karla Reisnera, který si v roce 1905 založil vlastní výtvarnou školu. Mezi Ronkovy další učitele patřil také Jan Preisler působící na pražské Uměleckoprůmyslové škole a posléze i na Akademii výtvarných umění. Ronek proslul jako malíř lokomotivy 387.0 pojmenované podle krátkého komínu jako Mikádo. Kromě volné tvorby se podílel také na ilustracích časopisu „Moře a plavba“. Svou fascinací světem techniky a páry navazuje na francouzské impresionisty, kteří v námětech nádražních hal či projíždějících vlaků spatřovali jedinečnou příležitost k zachycení atmosférických proměn., rám otlučený
Antiqari.at Radhošťská
soukromý žák prof. Reisnera a J. Preislera
ID: 155
Vyvolávací cena: 10.000 CZK (417 €)
PRVNÍ PODÁNÍ UKONČENO: 03. 11. 2022 15:00
Aktuální cena: 10.000 CZK (417 €)
Odhadní cena: 15 000 - 20 000 Kč CZK