Na hrázi
olej, karton, 50 x 56 cm, sign. PD Otakar Hůrka, původní rám, Otakar Hůrka (1889-1966) byl žákem význačného českého krajináře Aloise Kalvody a tomuto žánru, české krajině, zůstal věrný po celý život. V letech 1920–1923 absolvoval Hůrka studijní pobyt ve Francii (stipendium od prezidenta T. G. Masaryka). V roce 1921 vystavoval v pařížském Jarním salonu s velkým ohlasem, byl jmenován členem Salon dautomne. Po návratu do vlasti, kterou již nikdy neopustil, maloval a vystavoval svoje krajiny převážně z oblasti Polabí a hlavně ze svého milovaného Posázaví. Za svůj život vytvořil velkou řadu olejů, je autorem knižních ilustrací a z grafiky jsou ceněny jeho dřevoryty. V roce 1948 byl vyloučen ze Svazu výtvarných umělců a do konce svého života nemohl vystavovat a ani jiným způsobem veřejně prezentovat své práce.
žák A. Kalvody v krajinářské škole, člen Salon d´automne ve Francii
ID: 142
Vyvolávací cena: 12.000 CZK (500 €)
PRVNÍ PODÁNÍ UKONČENO: 03. 11. 2022 15:00
Aktuální cena: 12.000 CZK (500 €)
Odhadní cena: 20 000 - 30 000 Kč CZK