Václav Trefil (1906-1989)
žák prof. O. Nejedlého na AVU v Praze, člen SVU Aleš, Syndikátu výtvarníků československých, hospodářského svazu architektů, malířů a sochařů, člen Tvůrčí skupiny Říjen; malíř, grafik ilustrátor; zaměřil se na malbu i kresbu realistických krajin a zátiší, později práce žánrové a figurální s tematikou zemědělství a venkova nebo problematikou sociální; nosným prvkem byla zejména venkovská žena při práci; příležitostně ilustroval (1946 - J. Neruda: České národní tance), zabýval se grafikou; 1953 obeslal soutěž na výzdobu malého foyer ND v Praze; působil jako asistent prof. O. Nejedlého na AVU (od 1946); zastoupen ve sbírkách GHMP v Praze, MG v Brně, KGVU ve Zlíně a jinde
(Slovník českých a slovenských výtvarných umělců 1950 - 2007, Výtvarné centrum Chagall Ostrava 2007)
Sběračky brambor
akvarel, tuš, papír, 13,5 x 18 cm, sign. PD V. Trefil, rám, na paspartě vodní skvrna
žák prof. O. Nejedlého na AVU v Praze, člen SVU Aleš, Syndikátu výtvarníků československých, hospodářského svazu architektů, malířů a sochařů, člen Tvůrčí skupiny Říjen
ID: 942
Vyvolávací cena: 500 CZK (21 €)
DRAŽBA UKONČENA: 23. 09. 2022 15:16
Aktuální cena: 500 CZK (21 €)
Poslední dražitel: ID8**4
Historie příhozu