Emanuel Hosperger (1891-1984)

žák prof. Brucknera na Akademii v Mnichově; malíř; miloval moře, které bylo námětem jeho obrazů; samostatně vystavoval v Praze (1929, 1934), Plzni (1929), v roce 1936 na výstavě v Opatiji obdržel cenu za obraz Rozbouřené moře (Slovník českých a slovenských výtvarných umělců 1950 - 1999, Výtvarné centrum Chagall Ostrava 1999)

Popradské pleso

akvarel, papír, 23 x 17 cm, sign. na zadní straně, rám

žák prof. Brucknera na Akademii v Mnichově

ID: 282500

Vyvolávací cena: 600 CZK (25 €)

Plánované ukončení: 14. 08. 2024 18:17

Aktuální cena: 600 CZK (25 €)