Tomáš Hřivnáč (1959)
studium SUPŠ v Praze; malíř, grafik; věnuje se především volné grafice, nejčastěji suché jehle; stejně tak se vysloví často v lehkém akvarelu a společným jmenovatelem prací je smysl pro kresbu a její možnosti; jeho světem je svět ženy a poetiky, která ji obklopuje a utváří; grafické listy jsou jakoby záznamem okamžiků, v nichž se projeví záblesk akce, situace, gesta; i samotné názvy děl naznačují okamžitost a torzovitost situací (Naposled, Uhýbat, Stranou, Mimo aj.); směrem k abstraktnosti míří jeho grafiky tam, kde opouští i tvář a konkrétnost osobnosti, aby zbyla jen linka, tvar a tomu odpovídající napětí
(Slovník českých a slovenských výtvarných umělců 1950-1999, Výtvarné centrum Chagall Ostrava 1999)
suchá jehla, 2008, 12 x 8,7 cm, sign. PD Tomáš Hřivnáč 08, č. 14/100
studium na SUPŠ v Praze
ID: 282386
Vyvolávací cena: 450 CZK (19 €)
Plánované ukončení: 01. 08. 2024 14:42
Aktuální cena: 450 CZK (19 €)
Poslední dražitel: ID3**8
Historie příhozu