Hana Storchová (1936)
soukromé studium u L. Jiřincové, žákyně prof. M. Holého a V. Silovského na AVU v Praze, členka SČUG Hollar a pražské skupiny Grafis; grafička, ilustrátorka, malířka; věnuje se grafice, exlibris, plakátové a známkové tvorbě, dětským animovaným filmům, ale především vědeckým ilustracím; tematicky přírodě, ptákům, motýlům, květinám a stromům; spolupracovala se Státním pedagogickým nakladatelstvím, Státním zemědělským nakladatelstvím, Fortunou, Artií, Albatrosem, Mladou frontou (mj. encyklopedie Život a encyklopedie Člověk); ve volné tvorbě se věnuje grafice; v drobných rytinách přenáší základní přírodní motivy do geometricky stylizovaných křehkých znaků; zastoupena ve sbírkách NG, PNP a GHMP v Praze, Kabinetu Exlibris Chrudim, Oxford Gallery, Oxford ve Velké Británii a jinde
Peří
litografie, 11, 9 x 8 cm, sign. PD H. Storchvá, č. 115/200
soukromé studium u L. Jiřincové, žákyně prof. M. Holého a V. Silovského na AVU v Praze, členka SČUG Hollar a pražské skupiny Grafis
ID: 282293
Vyvolávací cena: 150 CZK (7 €)
Plánované ukončení: 15. 07. 2024 18:30
Aktuální cena: 150 CZK (7 €)