Až mě andělé zavolají k sobě
akryl, plátno, 2023, 69,8 x 50 cm, sign. PD Raiser 23, klínový rám, Zdeněk Raiser se narodil v Praze v roce 1935. Původně pracoval jako kameraman a svůj volný čas věnoval výtvarnému umění. Svým uměleckým projevem a přístupem k tvorbě se řadí do skupiny naivních umělců. Od počátku své kariéry se věnoval malbě akrylem na sololitu, což se stalo jeho charakteristickou technikou. Veřejné vystavování svých prací ho příliš nezajímalo, převážně tvořil pro vlastní potěšení nebo na radost známých. Teprve v roce 2015 a 2016 při setkání In memoriam Jana Hrušky – spolku Naivních a amatérských umělců v Lysicích se Zdeněk Raiser poprvé dostal do odborného povědomí a začal vystavovat své práce. Své samostatné výstavy se dočkal rok poté v Křižanově. Jeho obrazy a grafiky jsou plné živých barev, humorných sdělení a přímočarosti, často jsou doplněné vtipnými názvy
Antiqari.at Radhošťská
ID: 282041
Vyvolávací cena: 6.000 CZK (250 €)
Plánované ukončení: 11. 07. 2024 18:48
Aktuální cena: 6.000 CZK (250 €)
Odhadní cena: 10 000 - 14 000 CZK