Eva Bednářová (1937-1986)
žákyně prof. A. Strnadela na VŠUP v Praze, členka SČUG Hollar; grafička, ilustrátorka; věnovala se zejména ilustraci pro děti a mládež; její volná a ilustrační tvorba byla poznamenána zájmem o východní kultury, v barevných suchých jehlách a leptech vytvořila sugestivní podobenství lidského osudu (Vzkříšení, 1968; Okno, 1976; Rozmluva, 1986); mimo jiné ilustrovala knihy Kam letí nebe (I. Wernish, 1961), Petr a Lucie (R. Rolland, 1975), Idiot (F. M. Dostojevskij, 1986) aj.; byla považována za jednu z nejvýraznějších osobností výtvarného života v polovině 60. let; zaujaly ji především myšlenky J. Zeyera a F. M. Dostojevského; nově se snažila čtenáře přivádět k dílu A. S. Puškina; zastoupena ve sbírkách NG Praha, GHMP, PNP Praha, SNG Bratislava, MU Olomouc, GVU Karlovy Vary, Muzeum Sztuki Lodž
Snová krajina
olej, plátno, 105 x 105 cm, rám, na zadní straně značeno pozůstalostním razítkem
žákyně prof. A. Strnadela na VŠUP v Praze, členka SČUG Hollar
ID: 282000
Vyvolávací cena: 25.000 CZK (1.042 €)
Plánované ukončení: 11. 07. 2024 18:07
Aktuální cena: 25.000 CZK (1.042 €)
Odhadní cena: 40 000 - 60 000 CZK