Šášové
koláž, kombinovaná technika na plechu, 1992, 145 x 100 cm, sign. LN Ivan Komárek 1992, sign. PD Komárek, obrazy figurálního malíře Ivana Komárka, vycházejí především z kresby. V obrazech dominuje linka a výrazná stylizace figur, jejich proporcí a pohybu. Obrysovou linii autor upřednostňuje před samotnou modelací. Náměty Komárkových obrazů jsou často erotické, pozornost je soustředěna k expresivně akcentovanému detailu. Dalším výrazným rysem je barevnost, která jako ostatní složky obrazu, je velice zjednodušená, přesto však pro diváka velice čitelná
Provenience: Galerie Němec, Ingolstadt
ID: 281979
Vyvolávací cena: 120.000 CZK (5.000 €)
Plánované ukončení: 11. 07. 2024 17:46
Aktuální cena: 120.000 CZK (5.000 €)
Odhadní cena: 140 000 - 160 000 CZK