Japonsko
kvaš, lak, lepenka, 1959, 5,5 x 12,5 cm, sign. LD Kamil Lhoták 59, rám, dílo významného českého malíře, grafika a ilustrátora, člena Skupiny 42, jenž patří mezi nejznámější osobnosti českého umění II. poloviny 20. století. Originalita Lhotákovy osobitě poetické malby je založena na básnickém pohledu. Věrná vyobrazení technických předmětů, které jsou často zasazeny do kontrastně snového rázu prostředí, jsou pro autora typickým námětem. Právě technický pokrok byl v Lhotákově tvorbě hlavním inspirativním zdrojem. Osobitý byl i Lhotákův přístup k malování krajiny. Nemaloval v plenéru, ale své dojmy si zaznamenával a zpracovával je později. Dívám se tak dlouho, až mám dojem v sobě, zdůrazňoval
Literatura: soupis díla č. 1086/21
člen Umělecké besedy, SČUG Hollar, Skupiny 42
ID: 281952
Vyvolávací cena: 250.000 CZK (10.417 €)
Plánované ukončení: 11. 07. 2024 17:19
Aktuální cena: 250.000 CZK (10.417 €)
Odhadní cena: 300 000 - 350 000 CZK