Přemysl Straka (1926-2003)
člen UVU Teplice; malíř, grafik; studoval soukromě; pracoval v propagaci ODKP v Ústí nad Labem a v litoměřické galerii; v 60. letech se věnoval abstraktní malbě, pak se zabýval malbou lyrických či medidativních krajin a tvorbou koláží ve stylu pop-artu; zúčastnil se výstav se skupinou Objekt; zastoupen ve sbírkách Státního židovského muzea v Praze, Státní galerie v Litoměřicích, Oblastní galerie v Liberci, Galerie B. Rejta v Lounech, Památníku Terezín, Památníku Osvětim (Polsko) a jinde
Paměť
olej, sololit, 1975, 86 x 71 cm, sign. PD Straka 75, při okrajích lehce poškozeno
člen UVU Teplice
ID: 275170
Vyvolávací cena: 3.900 CZK (163 €)
Plánované ukončení: 22. 10. 2024 14:14
Aktuální cena: 3.900 CZK (163 €)