Přemysl Straka (1926-2003)
člen UVU Teplice; malíř, grafik; studoval soukromě; pracoval v propagaci ODKP v Ústí nad Labem a v litoměřické galerii; v 60. letech se věnoval abstraktní malbě, pak se zabýval malbou lyrických či medidativních krajin a tvorbou koláží ve stylu pop-artu; zúčastnil se výstav se skupinou Objekt; zastoupen ve sbírkách Státního židovského muzea v Praze, Státní galerie v Litoměřicích, Oblastní galerie v Liberci, Galerie B. Rejta v Lounech, Památníku Terezín, Památníku Osvětim (Polsko) a jinde
Povrchový důl
akryl, sololit, 1988, 75 x 107 cm, sign. PD Straka 88, vzadu štítek s popisem, malba místy poškozena
člen UVU Teplice
ID: 275166
Vyvolávací cena: 5.600 CZK (234 €)
Plánované ukončení: 22. 10. 2024 14:08
Aktuální cena: 5.600 CZK (234 €)