Karel Šafář (1938-2016)
žák prof. R. Fialy na Vyšší škole uměleckého průmyslu v Praze, prof. K. Svolinského a Z. Sklenáře na VŠUP tamtéž; malíř, grafik, ilustrátor, pedagog; věnuje se kresbě, malbě (olej, akvarel), volné a užité grafice, knižní ilustraci (pro nakladatelství Artia, Čs. spisovatel, Mladá fronta, Albatros, Odeon, Vyšehrad aj.), plakátové tvorbě (pro bývalý Pragokoncert) a exlibris; ve volné grafice upřednostňuje motiv ženy a domova; malbou, kresbou i grafikou zachytil např. dojmy z cest po Mongolsku, Indii, Nepálu, pražská zákoutí, akty; působil také jako pedagog výtvarné výchovy na LŠU v Praze - Nuslích
Tvář
lept, 10,2 x 7,5 cm, sign. PD K. Šafář, č. 65/80, drobné skvrny na papíře
žák prof. R. Fialy na Vyšší škole uměleckého průmyslu v Praze, prof. K. Svolinského a Z. Sklenáře na VŠUP tamtéž
ID: 274255
Vyvolávací cena: 400 CZK (17 €)
Plánované ukončení: 01. 07. 2024 15:20
Aktuální cena: 400 CZK (17 €)