Vladimír Pecháček (1909-1969)

žák prof. M. Švabinského, J. Obrovského a V. Silovského na AVU v Praze; malíř; věnoval se malířské tvorbě, zpočátku sakrální (Křížová cesta, 1941); na zámku v Přerově nad Laberm otevřel "Pecháčkovu galerii", v roce 1938 usppořádal v Praze samostatnou výstavu obrazů z Duchcovska a Středohoří (Slovník českých a slovenských výtvarných umělců 1950 - 2003, Výtvarné centrum Chagall Ostrava 2003)

Na procházce v aleji

akvarel, tužka, papír, 1940, 42,2 x 58,5 cm, sign. LD Vladimír Pecháček 1940, při okrajilehce roztržený papír

žák prof. M. Švabinského, J. Obrovského a V. Silovského na AVU v Praze

ID: 263498

Vyvolávací cena: 3.000 CZK (125 €)

Plánované ukončení: 26. 08. 2024 14:32

Aktuální cena: 3.000 CZK (125 €)