Josef Brož (1904-1980)
žák prof. A. Hofbauera na UMPRUM v Praze, prof. F. Kupky v Paříži, člen Skupiny 58 a Umělecké besedy; malíř, ilustrátor; zprvu navštěvoval St. odb. školu pro zpracování dřeva ve Valašském Meziříčí; po 1922 nějaký čas pracoval jako řezbář a malíř divadelních výprav; 1938 spolupracoval na výstavě Pražské baroko, dřevořezby pro čs. pavilón na Světové výstavě v New Yorku; 1952 se účastnil soutěže na výzdobu NF Praha; ve svých obrazech se snažil o výraznou barevnost a plastičnost malby
Dostihy
litografie, 1944, 21,5 x 45,5 cm, sign. PD J. Brož 44
žák prof. A. Hofbauera na UMPRUM v Praze, prof. F. Kupky v Paříži, člen Skupiny 58 a Umělecké besedy
ID: 238843
Vyvolávací cena: 1.100 CZK (46 €)
DRAŽBA UKONČENA: 23. 09. 2024 15:50
Aktuální cena: 1.100 CZK (46 €)