Dalibor Říhánek (1946)
žák prof. B. Dobiáše na SPŠ keramické v Bechyni, prof. F. Jiroudka na AVU v Praze; malíř, grafik, sochař, pedagog; 1972 absolvoval stipendijní pobyt v oboru malba u Zorana Petroviče v Bělehradu a 1983 na Academia di belle Arti v Římě u Emilia Greca v oboru malba a plastika; 1972 - 1999 ve svobodném povolání, od 1999 vyučuje grafiku a textil na Soukromé střední umělecké škole v Písku; ve volné tvorbě se zabývá malbou, grafikou, textilní tvorbou (gobelíny), vitrážemi a skleněnými mozaikami, plochým sklem, keramikou a komorní i monumentální plastikou (terakota, bronz); věnuje se figurální a abstraktní tvorbě; řadu prací realizoval v architektuře - v interiéru i exteriéru
Krasojízda
litografie, 25 x 40,2 cm, sign. PD Dalibor Říhánek, 13/50
žák prof. B. Dobiáše na SPŠ keramické v Bechyni, prof. F. Jiroudka na AVU v Praze
ID: 210842
Vyvolávací cena: 500 CZK (21 €)
Plánované ukončení: 15. 08. 2024 19:13
Aktuální cena: 500 CZK (21 €)