Cyril Chramosta (1908-1990)
V r. 1937 působil jako stavitel. Po celý svůj život žil převážně v Praze, ale neustále se vracel na chalupu do rodného Husince, ve 30. a 40. letech 20. stol. působil v Březnici, od pol. 50. let navštěvoval také Mělnicko, svůj provizorní ateliér měl v Obříství.
Vytvořil rozsáhlý soubor obrazů s tématikou rybníků či rybářů.
autodidakt
také působil jako grafik
Zimní vesnice
litografie, akvarel, 1955, 14,2 x 22,5 cm, sign. PD Cyril Chramosta, pasparta, mírně zažloutlý papír, pasparta mírně zašlá
žák prof. O. Blažíčka na VŠUP v Praze
ID: 280842
Vyvolávací cena: 200 CZK (9 €)
DRAŽBA UKONČENA: 28. 02. 2024 18:18
Aktuální cena: 500 CZK (21 €)
Poslední dražitel: ID6**0
Historie příhozu