Tomáš Hřivnáč (1959)
studium SUPŠ v Praze; malíř, grafik; věnuje se především volné grafice, nejčastěji suché jehle; stejně tak se vysloví často v lehkém akvarelu a společným jmenovatelem prací je smysl pro kresbu a její možnosti; jeho světem je svět ženy a poetiky, která ji obklopuje a utváří; grafické listy jsou jakoby záznamem okamžiků, v nichž se projeví záblesk akce, situace, gesta; i samotné názvy děl naznačují okamžitost a torzovitost situací (Naposled, Uhýbat, Stranou, Mimo aj.); směrem k abstraktnosti míří jeho grafiky tam, kde opouští i tvář a konkrétnost osobnosti, aby zbyla jen linka, tvar a tomu odpovídající napětí
(Slovník českých a slovenských výtvarných umělců 1950-1999, Výtvarné centrum Chagall Ostrava 1999)
Pištec
suchá jehla, 2009, 12 x 8,8 cm, sign. PD Tomáš Hřivnáč 09, č. 30/100
studium na SUPŠ v Praze
ID: 278823
Vyvolávací cena: 350 CZK (15 €)
DRAŽBA UKONČENA: 26. 10. 2023 14:40
Aktuální cena: 350 CZK (15 €)
Poslední dražitel: ID5**5
Historie příhozu