Pavel Šimon (1920-1958)
žák prof. V. Pukla, F. T. Šimona a A. Pelce na AVU v Praze, člen SČUG Hollar; malíř, grafik, ilustrátor; věnoval se zpočátku zejména malbě (architektura, krajina, žánrová i figurální malba), později se soustředil výhradně na plakátovou tvorbu, knižní grafiku, ilustraci a volnou i drobnou grafiku; ve volné grafice zobrazil lidskou práci, krajinu, architekturu, oblíbil si donquijotovské motivy a alegorie; pracoval v cyklech, kde převažovala krajina a náměty z Prahy, později se objevila i architektura a žánrová a kompoziční malba; účastnil se soutěží exlibris; syn grafika a malíře F. T. Šimona; zastoupen ve sbírkách NG v Praze
(Slovník českých a slovenských výtvarných umělců 1950 - 2006, Výtvarné centrum Chagall Ostrava 2006)
Ve stromořadí
dřevoryt, 35 x 30 cm, sign. PD Pavel Šimon, č. 44, monogr. na desce P.Š., poškozeno
žák prof. V. Pukla, F. T. Šimona a A. Pelce na AVU v Praze, člen SČUG Hollar
ID: 278153
Vyvolávací cena: 50 CZK (3 €)
DRAŽBA UKONČENA: 12. 09. 2023 18:57
Aktuální cena: 150 CZK (7 €)
Poslední dražitel: ID5**8
Historie příhozu