Joža Úprka (1861-1940)
Vrstevník a přítel Františka Ondrúška. Podle vzpomínek Uprkovy pozval na Slovácko Hanuše Schwaigra. Pobyli spolu nejdříve ve Strážnici a v Kněždubě, až se usadili v Hroznové Lhotě. Počáteční náklonnost ale časem vystřídaly neshody.
Joža Úprka jezdíval do Bystřice na počátku 20. století. Začal malovat obrazy Křížové cesty Dušana Jurkoviče, později ho zastoupil malíř Jano Köhler.
Královničky
lept, 21 x 24,5 cm, sign. PD Jož. Úprka, nalepeno na tvrdém papíru, papír místy ušpiněný a pokrčený
Antiqari.at Radhošťská
žák prof. F. Čermáka na AVU v Praze, člen Umělecké besedy, SVUM, spolku Škréta a SVU Mánes
ID: 277423
Vyvolávací cena: 4.500 CZK (188 €)
DRAŽBA UKONČENA: 04. 09. 2023 17:54
Aktuální cena: 4.500 CZK (188 €)
Poslední dražitel: ID3**2
Historie příhozu