Konstantin Bušek (1861-1938)
grafik, malíř, řezbář, ilustrátor
Konstantin Bušek se narodil jako mladší syn řezbáře Petra Buška (1824-1894) pod Sychrovem a vyučil se v otcově dílně řezbářství.
V 90. letech 19. století pracoval jako modelér železné litiny v Komárovských železárnách. Jeho dílem byly figurální modely římských vojáků, bohyně, chlapce, lovce, portrétní busty národních buditelů, stejně jako reliéfy, plakety a běžné vybavení interiéru (věšáky, žardiniéry, stojany na hole, uhláky, stolky, svícny, hodinové skříňky, mísy, kalamáře, zábradlí).
Po přesídlení do Prahy pracoval jako redaktor a kreslíř pro časopisy a knihy. Spolupracoval se svým bratrem Karlem, který používal pseudonym Bohdan Kaminský.[zdroj?] Kreslil zejména české hrady a starou městskou architekturu v Praze, Písku, Táboře i jinde. Konvolut jeho kreseb je uložen v Národním muzeu v Praze.
Svatý Václave, oroduj za nás!
litografie, akvarel, 46 x 28 cm, sign. LU Konst. Bušek
vyučil se v dílně svého otce řezbáře Petra Buška (1824-1894)
ID: 267724
Vyvolávací cena: 600 CZK (25 €)
DRAŽBA UKONČENA: 27. 12. 2022 19:50
Aktuální cena: 600 CZK (25 €)
Poslední dražitel: ID8**3
Historie příhozu