Karel Demel (1942)
žák prof. Z. Sklenáře a J. Anderleho na VŠUP v Praze, člen SČUG Hollar; grafik, ilustrátor; studoval nejprve na pražské konzervatoři, poté působil jako učitel hudební teorie, následovala studia na VŠUP v Praze; je jedním z nejvýznamnejších představitelů imaginativního realismu sedmdesátých a osmdesátých let; jeho grafické dílo je převážně figurálně zaměřeno; tematicky je určeno jeho vztahem k hudbě; vytváří cykly mědirytin i jednotlivé grafické listy, kde usiluje o vyjádření hudebních motivů a nálad, lidských citů, především lásky; mědiryt provází tónovaných hlubotiskem; přibližně od 1981 se věnuje také kresbě a akvarelu; ilustruje poezii a vytváří ex libris; hraje na pozoun v kapele Grafičanka (J. Anderle, K. Demel, J. Pacák, J. Slíva, J. Suchánek); zastoupen ve sbírkách Slovenské národní galerie Bratislava, GHMP Praha, Galerie výtvarného umění Ostrava
Cesty II.
lept, akvatinta, 2001, 33 x 49,5 cm, sign. PD Karel Demel 2001, č. 42/130, ruční papír Fabriano, mimo tisk červené škrábance
Antiqari.at Radhošťská
žák prof. Z. Sklenáře a J. Anderleho na VŠUP v Praze, člen SČUG Hollar
ID: 267679
Vyvolávací cena: 4.000 CZK (167 €)
DRAŽBA UKONČENA: 27. 12. 2022 19:05
Aktuální cena: 4.000 CZK (167 €)
Poslední dražitel: ID8**1
Historie příhozu