Přemysl Straka (1926-2003)
člen UVU Teplice; malíř, grafik; studoval soukromě; pracoval v propagaci ODKP v Ústí nad Labem a v litoměřické galerii; v 60. letech se věnoval abstraktní malbě, pak se zabýval malbou lyrických či medidativních krajin a tvorbou koláží ve stylu pop-artu; zúčastnil se výstav se skupinou Objekt; zastoupen ve sbírkách Státního židovského muzea v Praze, Státní galerie v Litoměřicích, Oblastní galerie v Liberci, Galerie B. Rejta v Lounech, Památníku Terezín, Památníku Osvětim (Polsko) a jinde
Z cyklu Mostecká stávka: Hornické dítě
olej, plátno, 1981, 96 x 125 cm, sign. PD Straka 81, rám, na rámu oděrky
člen UVU Teplice
ID: 263198
Vyvolávací cena: 7.000 CZK (292 €)
DRAŽBA UKONČENA: 24. 11. 2022 16:19
Aktuální cena: 7.000 CZK (292 €)
Poslední dražitel: ID8**6
Historie příhozu