Mirka Věrčáková (1946)
vystudovaná sklářka, věnovala se filmové a televizní grafice, knižní ilustraci a sochařské tvorbě; v současnosti se zabývá kresbou, malbou a grafikou; v roce 2002 jí vyšla kniha Život škodí zdraví, kde je její výtvarný projev označen jako NOSTALGIC - RETRO - POP - ART; malíř a grafik Joska Skalník tu o své kamarádce mj. prohlásil: "Mirka maluje a maluje krásně. Ve své tvorbě, tak i v životě používá svůj osobitý humor, někdy černý, jindy něžný. Je "šáhlá" uměním, zaplať Pán Bůh za to. (...) Mirka je svá, studnice originálních nápadů."
Zdravý rozum
ručně kolorovaná litografie, 2001, 26,5 x 17,3 cm, sign. PD Mirka 2001
ID: 221128
Vyvolávací cena: 500 CZK (21 €)
DRAŽBA UKONČENA: 22. 04. 2024 18:41
Aktuální cena: 500 CZK (21 €)
Poslední dražitel: ID4**4
Historie příhozu