František Gross

(1909-1985)

žák prof. Kysely na UMPRUM v Praze, člen Skupiny 42, UB, SČUG Hollar a Radar; malíř, grafik; jeho dílo osciluje mezi konstrukcí a hrou; v konstruktivním smyslu zpracovával podněty kubismu, v polovině třicátých let tvořil imaginativní koláže, frotáže a stříhané rébusy, které vyústily v obrazy - objekty; organizovanou chaotičnost a pitoresknost podivných strojků učinil hlavním zdrojem své námětové oblasti; v roce 1937 namaloval oponu pro matiné Jaroslava Seiferta v D 38, zúčastňoval se výstav, které pořádal E. F. Burian; pro jeho další tvorbu byly určující znaky civilizace, periferie podnítila jeho úsilí o městskou krajinu; v poválečném období spojil linii se sytě barevnou plochou v monumentálně pojatých obrazech (Velký interiér, 1946), vznikají postavy - stroje; ve čtyřicátých letech zaujímá v jeho tvorbě významné místo grafika; v sedmdesátých letech maloval krajiny z okolí Nové Paky (Ždírecké údolí, Před bouří, 1975); zastoupen v NG Praha, GHMP, ČMVU Praha, MG Brno, MU Olomouc, GVU Litoměřice, GMU Hradec Králové, GVU Ostrava aj. (Slovník českých a slovenských výtvarných umělců 1950 - 1998, Výtvarné centrum Chagall Ostrava 1998)

SEZNAM AUTORŮ

  • František Gross

    (1909-1985)

    Strojek ve městě II

    Položka č.: 255076

    Vyvolávací cena: 1.950 CZK (78 €)

    Plánované ukončení: 21. 04. 2021 14:55

    litografie, 1980, 28 x 20 cm, sign. PD F- Gross 80, č. 31/100, žák prof. Kysely na UMPRUM v Praze, člen Skupiny 42, UB, SČUG Hollar a Radar

    Aktuální cena: 1.950 CZK (78 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • František Gross

    (1909-1985)

    Salaš (Slovensko)

    Položka č.: 255077

    Vyvolávací cena: 2.500 CZK (100 €)

    Plánované ukončení: 21. 04. 2021 14:56

    tužka, uhel, akvarel, papír, 23,5 x 31 cm, sign. PD F. Gross, při okrajích lehce pokrčený papír, žák prof. Kysely na UMPRUM v Praze, člen Skupiny 42, UB, SČUG Hollar a Radar

    Aktuální cena: 2.500 CZK (100 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • František Gross

    (1909-1985)

    Zahrada u Bertramky

    Položka č.: 255078

    Vyvolávací cena: 2.900 CZK (116 €)

    Plánované ukončení: 21. 04. 2021 14:57

    tužka, akvarel, papír, 1940, 20,1 x 29,4 cm, sign. PD F. Gross 40, rám, žák prof. Kysely na UMPRUM v Praze, člen Skupiny 42, UB, SČUG Hollar a Radar

    Aktuální cena: 2.900 CZK (116 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • František Gross

    (1909-1985)

    Malíř

    Položka č.: 255079

    Vyvolávací cena: 3.300 CZK (132 €)

    Plánované ukončení: 21. 04. 2021 14:58

    litografie, 1980, 28 x 20 cm, sign. PD F. Gross, autorský tisk, žák prof. Kysely na UMPRUM v Praze, člen Skupiny 42, UB, SČUG Hollar a Radar

    Aktuální cena: 3.300 CZK (132 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • František Gross

    (1909-1985)

    Město

    Položka č.: 255080

    Vyvolávací cena: 3.500 CZK (140 €)

    Plánované ukončení: 21. 04. 2021 14:59

    litografie, 1980, 19,8 x 34,3 cm, sign. PD F. Gross 80, č. 30/100, Antikvariát Ostrovní, žák prof. Kysely na UMPRUM v Praze, člen Skupiny 42, UB, SČUG Hollar a Radar

    Aktuální cena: 3.500 CZK (140 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • František Gross

    (1909-1985)

    Figura v interiéru

    Položka č.: 255081

    Vyvolávací cena: 3.700 CZK (148 €)

    Plánované ukončení: 21. 04. 2021 15:00

    litografie, 1980, 28 x 20 cm, sign. PD F. Gross, autorský tisk, žák prof. Kysely na UMPRUM v Praze, člen Skupiny 42, UB, SČUG Hollar a Radar

    Aktuální cena: 3.700 CZK (148 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • František Gross

    (1909-1985)

    Postavy na periferii

    Položka č.: 255082

    Vyvolávací cena: 4.100 CZK (164 €)

    Plánované ukončení: 21. 04. 2021 15:01

    litografie, 1980, 28 x 20 cm, sign. PD F. Gross, autorský tisk, žák prof. Kysely na UMPRUM v Praze, člen Skupiny 42, UB, SČUG Hollar a Radar

    Aktuální cena: 4.100 CZK (164 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • František Gross

    (1909-1985)

    Strojek II (Halda II)

    Položka č.: 255083

    Vyvolávací cena: 4.500 CZK (180 €)

    Plánované ukončení: 21. 04. 2021 15:02

    litografie, 1981, 41 x 25,5 cm, sign. PD F. Gross, autorský tisk, žák prof. Kysely na UMPRUM v Praze, člen Skupiny 42, UB, SČUG Hollar a Radar

    Aktuální cena: 4.500 CZK (180 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • František Gross

    (1909-1985)

    Strojek I (Halda I)

    Položka č.: 255084

    Vyvolávací cena: 4.500 CZK (180 €)

    Plánované ukončení: 21. 04. 2021 15:03

    litografie, 1981, 41 x 25,5 cm, sign. PD F. Gross, autorský tisk, žák prof. Kysely na UMPRUM v Praze, člen Skupiny 42, UB, SČUG Hollar a Radar

    Aktuální cena: 4.500 CZK (180 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • František Gross

    (1909-1985)

    Strojek

    Položka č.: 255086

    Vyvolávací cena: 6.000 CZK (240 €)

    Plánované ukončení: 21. 04. 2021 15:05

    suchá jehla, 1970, 25 x 32,5 cm, sign. PD F. Gross 70, pasparta, Antikvariát Ostrovní, žák prof. Kysely na UMPRUM v Praze, člen Skupiny 42, UB, SČUG Hollar a Radar

    Aktuální cena: 6.000 CZK (240 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • František Gross

    (1909-1985)

    Postavy v interiéru

    Položka č.: 255087

    Vyvolávací cena: 7.800 CZK (312 €)

    Plánované ukončení: 21. 04. 2021 15:06

    litografie, 1946, 34 x 45,3 cm, sign. PD F. Gross 46, rám, žák prof. Kysely na UMPRUM v Praze, člen Skupiny 42, UB, SČUG Hollar a Radar

    Aktuální cena: 7.800 CZK (312 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • František Gross

    (1909-1985)

    Strojek

    Položka č.: 255422

    Vyvolávací cena: 1.000 CZK (40 €)

    Plánované ukončení: 06. 05. 2021 22:10

    litografie, 1983, 19 x 16,5 cm, sign. DU F. Gross 83, antiqari.at Radhošťská, žák prof. Kysely na UMPRUM v Praze, člen Skupiny 42, UB, SČUG Hollar a Radar

    Aktuální cena: 1.000 CZK (40 €)

    Poslední dražitel: ID2**6 Historie příhozu

Facebook