• Josef Florian

    (1873-1941)

    Hégésippe Moreau: Johanna d’Ark

    Položka č.: 88

    Vyvolávací cena: 300 CZK (12 €)

    Plánované ukončení: 27. 05. 2021 15:00

    kniha, přel. J. Florian, vyd. A. Stříž, Stará Říše, 1910, obs. dvoubarevný tit. list a tříbarevné vyobr. za titulem, karton. desky, 19s., velmi dobrý stav, antiqari.at Radhošťská

    Aktuální cena: 700 CZK (28 €)

    Poslední dražitel: ID4**5 Historie příhozu

  • Cyril Bouda

    I.S. Turgeněv: První láska

    Položka č.: 87

    Vyvolávací cena: 400 CZK (16 €)

    bibliofilie, návrh vazby, úprava a sign. vyobrazení ve frontispisu C. Bouda, vyd. S. Minařík, Praha, 1925, ex. 748/1000, pův. celokož. vazba se zlacením, zlacená horní ořízka, 119s., velmi dobrý stav, antiqari.at Radhošťská, žák V. Kysely a M. Švabinského, člen SČUG Hollar a Umělecké besedy

    Aktuální cena: 400 CZK (16 €)

    Poslední dražitel: ID3**3 Historie příhozu

  • Eva Hašková

    L. Stehlík: Voněly vodou večery

    Položka č.: 86

    bibliofilie, 3x sign. kombin. technika E. Hašková, vyd. Lyra Pragensis, Praha, 1988, ex. 39/200 na ručním papíře z Velkých Losin, pův. karton. vazba, 33s., velmi dobrý stav, antiqari.at Radhošťská, studium na Střední odborné škole výtvarné v Praze, žákyně prof. Z. Sklenáře na VŠUP tamtéž

    Aktuální cena: 300 CZK (12 €)

  • Antonín Machourek

    (1913-1991)

    L. Páleníček: A.M. Machourek

    Položka č.: 85

    Vyvolávací cena: 250 CZK (10 €)

    bibliofilie, sign. suchá jehla ve frontispisu A. Machourek, Praha, 1938?, ex. 30/134 s podp. autora v tiráži, volné archy v ob., velmi dobrý stav, antiqari.at Radhošťská

    Aktuální cena: 250 CZK (10 €)

  • Petr Strnad

    Karel Fron: Řecká zastavení

    Položka č.: 84

    bibliofilie, 3x sign. kombin. technika P. Strnad, bez nakl. údajů, Karlovy Vary, 1989, ex. 37/50 na ručním papíře a s podpisem autora na poslední straně, volné archy v ob., velmi dobrý stav, antiqari.at Radhošťská

    Aktuální cena: 250 CZK (10 €)

  • Jakub Deml

    (1878-1961)

    Dedikace ze sbírky JUDr. Petra Ladmana

    Položka č.: 83

    Vyvolávací cena: 150 CZK (6 €)

    kniha, soukromý tisk k 60. narozeninám P. Ladmana (podpis v tiráži), vyd. Jan Juránek, 2014, ex. 40/56, volné archy v ob., výborný stav, antiqari.at Radhošťská

    Aktuální cena: 150 CZK (6 €)

    Poslední dražitel: ID7**6 Historie příhozu

  • Karl Heinrich Waggerl

    (1897-1973)

    Knížka o louce

    Položka č.: 82

    Vyvolávací cena: 200 CZK (8 €)

    kniha, dobrého díla svazek 141., vyd. J. Florian, Stará Říše, 1941, ex. 310/400 na ofsetu, pův. brož, 59s., dobrý stav, antiqari.at Radhošťská

    Aktuální cena: 200 CZK (8 €)

  • Vladimír Komárek

    Jaroslav Seifert: Modelka

    Položka č.: 81

    Vyvolávací cena: 700 CZK (28 €)

    bibliofilie, 21,5 x 15,5 cm, podpis J. Seifert, dřevoryt a suchá jehla V. Komárek, kaligrafoval Pavel Janata, 1978, volné archy na ručním papíře v karton. přebalu, velmi dobrý stav, Antikvariát Ostrovní, žák prof. K. Mináře na AVU v Praze a K. Štipla na VŠUP v Praze, člen SČUG Hollar a SČVU

    Aktuální cena: 700 CZK (28 €)

  • Vladimír Komárek

    Jaroslav Seifert: Dopisy Vl. Mikulovi

    Položka č.: 80

    Vyvolávací cena: 500 CZK (20 €)

    bibliofilie, 23 x 15 cm, 3 nesign. suché jehly V. Komárek, k nedožitým 80. narozeninám Vladimíra Komárka vydali Vladimír Mikule a Josef Vinklát, Liberec 2008, Ex. 46/60, 33 s., volné archy v kartonovém přebalu, velmi dobrý stav, Antikvariát Ostrovní, žák prof. K. Mináře na AVU v Praze a K. Štipla na…

    Aktuální cena: 500 CZK (20 €)

  • Vladimír Komárek

    František Halas: Já se tam vrátím

    Položka č.: 79

    Vyvolávací cena: 1.500 CZK (60 €)

    bibliofilie, 21 x 15 cm, 4 sign. suché jehly Vladimíra Komárka, soukromý tisk Emila Gebauera, 1979, Ex. 15/35, volné archy na ručním papíře v karton. přebalu, dobrý stav, Antikvariát Ostrovní, žák prof. K. Mináře na AVU v Praze a K. Štipla na VŠUP v Praze, člen SČUG Hollar a SČVU

    Aktuální cena: 1.500 CZK (60 €)

  • Vladimír Komárek

    Ecce Homo

    Položka č.: 78

    Vyvolávací cena: 2.500 CZK (100 €)

    bibliofilie, 20,5 x 14 cm, deset sign. akvatint V. Komárek, vydali Josef Runštuk a Karel Žižkovský, Semily 1974, 3. sv. edice Biblos, EX. 30/100 na ručním losinském papíře, volné listy v papír. přebalu, velmi dobrý stav, Antikvariát Ostrovní, žák prof. K. Mináře na AVU v Praze a K. Štipla na VŠUP v …

    Aktuální cena: 2.500 CZK (100 €)

  • Vladimír Komárek

    V. Štindl: Vladimírské variace

    Položka č.: 77

    bibliofilie, báseň o Vladimíru Komárkovi vydána k jeho padesátinám, vyd. V. Štindl, 1978, ex. 20/70, il. M. Janků, kaligr. P. Janata, volné listy v ob., mírně zohýbané okraje, dobrý stav, antiqari.at Radhošťská, žák prof. K. Mináře na AVU v Praze a K. Štipla na VŠUP v Praze, člen SČUG Hollar a SČVU

    Aktuální cena: 400 CZK (16 €)

    Poslední dražitel: ID5**7 Historie příhozu

  • Vladimír Komárek

    V. Brandejs: Horké lijáky

    Položka č.: 76

    kniha, sign. kresbička tužkou na tit. listě a il. V. Komárek, vyd. Kruh, Hradec Králové, 1986, clpl. vazba s ob., 122s., velmi dobrý stav, antiqari.at Radhošťská, žák prof. K. Mináře na AVU v Praze a K. Štipla na VŠUP v Praze, člen SČUG Hollar a SČVU

    Aktuální cena: 200 CZK (8 €)

  • Vladimír Komárek

    Coubine

    Položka č.: 75

    bibliofilie, sign. suchá jehla V. Komárek, vyd. Jan Vykoukal, báseň R. Chara přel. L. Kundera, 1 list, 3s., velmi dobrý stav, antiqari.at Radhošťská, žák prof. K. Mináře na AVU v Praze a K. Štipla na VŠUP v Praze, člen SČUG Hollar a SČVU

    Aktuální cena: 300 CZK (12 €)

  • Vladimír Komárek

    Srdce ve skříni

    Položka č.: 74

    bibliofilie, 1981, 30 x 14 cm, sign. V. Komárek, soubor básní věnovaných malíři Vladimíru Komárkovi, dvěma dřevoryty vyzdobil Vladimír Komárek, podepsáno Richardem Bergmanem, Karlou Erbovou, Jindřichem Hilčrem, Miroslavem Horníčkem, Josefem Hubařem, Petrem Kovaříkem, Ludvíkem Kunderou, Jiřím Suchým,…

    Aktuální cena: 500 CZK (20 €)

  • Vladimír Komárek

    Malíři Vladimíru Komárkovi

    Položka č.: 73

    Vyvolávací cena: 1.000 CZK (40 €)

    bibliofilie, 1980, 30 x 14 cm, sign. V. Komárek, č. 152, soubor básní a dopisů věnovaných malíři Vladimíru Komárkovi, deseti dřevoryty vyzdobil Vladimír Komárek, žák prof. K. Mináře na AVU v Praze a K. Štipla na VŠUP v Praze, člen SČUG Hollar a SČVU

    Aktuální cena: 1.000 CZK (40 €)

  • Ladislav Kuklík

    F. Šrámek: Strhali jí květy a ulámali halůzky

    Položka č.: 72

    Vyvolávací cena: 1.200 CZK (48 €)

    bibliofilie, 3x sing. kombin. technika L. Kuklík, vyd. Supraphon, Praha, 1977, ex. 83/200 na ručním papíře z Velkých Losin, ed. Lyra Pragensis, volné archy v ob., 21s., výborný stav, antiqari.at Radhošťská, žák prof. J. Trnky, Z. Sklenáře a J. Anderleho na VŠUP v Praze, člen SČUG Hollar

    Aktuální cena: 1.200 CZK (48 €)

  • Alois Chvála

    (1885-1973)

    Typografická exlibris Aloise Chvály

    Položka č.: 71

    bibliofilie, podpis A. Chvály na klopě obálky, obs. 15 listů s vyobrazeními a úv. text B.B. Buchlovana, vyd. A. Chvála, 1950, volné listy v ob., velmi dobrý stav, antiqari.at Radhošťská

    Aktuální cena: 250 CZK (10 €)

  • Jiří Wolker

    (1900-1924)

    Z. Wolkerová: Vánoční vzpomínky na Jiřího Wolkera

    Položka č.: 70

    bibliofilie, podpis autorky v tiráži, vyd. Josef Glivický, Prostějov, 1934, ex. 3/80, tisk Kryl a Scotti, sešité archy v pův. ob., 10s., velmi dobrý stav, antiqari.at Radhošťská

    Aktuální cena: 300 CZK (12 €)

  • Ignát Herrmann

    (1854-1935)

    Něco ze vzpomínek hradeckých

    Položka č.: 69

    kniha, podp. autora na tit. listě, sign. lept ve frontispisu Jan Reichl, vyd. architekt Fr. Tichý, Hradec Králové, 1929, ex. 81/100 na Van Gelderu, s přípisem L. Müllerovi, bibliofilu, sešité archy v pův. ob., 19s., velmi dobrý stav, antiqari.at Radhošťská

    Aktuální cena: 400 CZK (16 €)

  • Alois Moravec

    M. Nohejl: Kniha se rodí

    Položka č.: 68

    kniha, sign. suchá jehla ve frontispisu A. Moravec, podp. autora na patitulu, vyd. Kroužek bibliofilů a přátel grafiky, Plzeň, 1928, ex. 2/50 na Zandersu, karton. desky, 14s., velmi dobrý stav, antiqari.at Radhošťská, žák prof. E. Dítěte, A. Hofbauera a F. Kysely na UMPRUM v Praze a prof. M. Švabins…

    Aktuální cena: 300 CZK (12 €)

  • Tavík František Šimon

    (1877-1942)

    Portugalské listy

    Položka č.: 67

    bibliofilie, lept ve frontispisu T.F. Šimon, vyd. Arthur Novák, Praha, 1916, ex. 122/730 na Zandersu, II. vydání, upr. M. Kaláb, polopergam. vazba se zlacením (A. Malík), 44s., na patitulu dobové věnování, velmi dobrý stav, antiqari.at Radhošťská, žák prof. M. Pirnera na AVU v Praze, člen SČUG Holla…

    Aktuální cena: 300 CZK (12 €)

    Rukopisy královodvorský a zelenohorský

    Položka č.: 66

    kniha, vyd. K. Dvořák, Břevnov, 1919, ruční papír, celkem 335 výtisků, clpl. desky, 59s., dobrý stav, antiqari.at Radhošťská

    Aktuální cena: 300 CZK (12 €)

  • Jindřich Štýrský

    (1899-1942)

    P. Eluard: Veřejná růže

    Položka č.: 65

    kniha, ob. a 4 koláže J. Štyrský, vyd. Mánes, Praha, 1936, přel. V. Nezval, pův. brož, 75s., uvolněné archy, mírně opotřebené okraje, dobrý stav, antiqari.at Radhošťská, žák prof. J. Obrovského na AVU v Praze

  • Albrecht Dürer

    (1471-1528)

    Sebrané dřevořezy

    Položka č.: 64

    Vyvolávací cena: 2.000 CZK (80 €)

    bibliofilie, reprezentativní přehled dřevořezů A. Dürera, 345 vyobr., vyd. Anomal, Praha, 1995, ex. 39/300, volné listy v pův. pouzdře, velmi dobrý stav, antiqari.at Radhošťská

    Aktuální cena: 2.000 CZK (80 €)

  • Tavík František Šimon

    (1877-1942)

    Teréza Dubrovská: Penelopa

    Položka č.: 63

    bibliofilie, sign. lept ve frontispisu T.F. Šimon, vyd. F. Topič, Praha, 1931, ex. 234/250 na Van Gelderu, pův. brož s ob., 39s., velmi pěkný stav, antiqari.at Radhošťská, žák prof. M. Pirnera na AVU v Praze, člen SČUG Hollar, SVU Mánes, Société du Salon d'Automne a Salon National des Beaux Arts

  • Josef Liesler

    Alena Vrbová: Fontana di Trevi

    Položka č.: 62

    bibliofilie, 2x sign. lept J. Liesler, vyd. Spolek českých bibliofilů, Praha, 1994, ex. 109/150, volné listy v obálce, výborný stav, antiqari.at Radhošťská, žák prof. C. Boudy, O. Blažíčka, člen Královské belgické Akademie, SVU Mánes a SČUG Hollar, člen skupiny Sedm v říjnu

  • Vladimír Gebauer

    J.A. Rimbaud: Dopisy vidoucího

    Položka č.: 61

    bibliofilie, ručně kolorované ilustrace a podpis s věnováním básníku Josefu Hrubému na patitulu V. Gebauer, vyd. Gallery, Praha, 2000, volné listy v pův. obálce, velmi dobrý stav, antiqari.at Radhošťská, malíř a grafik, absolvent ateliéru Františka Jiroudka na pražské AVU

  • Ludmila Jiřincová

    William Shakespeare: Sedm sonetů

    Položka č.: 60

    Vyvolávací cena: 5.500 CZK (220 €)

    Aktuální cena: 5.500 CZK (220 €)

  • Herbert Achternbusch

    Sechs radierungen

    Položka č.: 59

    Vyvolávací cena: 2.800 CZK (112 €)

    bibliofilie, 6 původních leptů a podpis s věnováním na patitulu  a podpis v tiráži H. Achternbusch, vyd. Eremiten Presse, 1964, ex. 105/110, brož s obálkou, okraje obálky opotřebené, velmi dobrý stav, antiqari.at Radhošťská

    Aktuální cena: 2.800 CZK (112 €)