Milan Staněk

žák prof. F. Muziky na VŠUP v Praze; malíř, grafik, ilustrátor, sochař, pedagog; jako designér a reklamní grafik pracoval pro Tuzex Praha, Skloexport, Čs. televizi, Národní divadlo a jiné; ve volné tvorbě se věnoval malbě, kde od kubisticky cítěných krajin z konce 50. let přešel až ke svéráznému pojetí obrazu jako imaginativní malby plné symbolů filozofického obsahu a problémů etických, humanistických, civilizačních; 1958 získal za grafiku na výstavě v Moskvě titul laureáta; věnoval se pracím pro architekturu; jako pedagog působil ve Zlíně a na SUPŠ v Praze (Slovník českých a slovenských výtvarných umělců 1950 - 2005, Výtvarné centrum Chagall Ostrava 2005)

  • Milan Staněk

    Les

    Položka č.: 182258

    Vyvolávací cena: 700 CZK (28 €)

    Plánované ukončení: 01. 06. 2021 18:16

    litografie, 2003, 9,5 x 23 cm, sign. PD M. Staněk 03, č. 18/60, žák prof. F. Muziky na VŠUP v Praze

    Aktuální cena: 700 CZK (28 €)