Michal Singer
(1959)studium na FF UK v Praze; malíř; je ilustrátorem, malířem, básníkem a hudebníkem; od 1993 se věnuje volné tvorbě; maloval krajinářská zátiší z periferie, velké formáty s náměty, které reagují na reklamní média metropole, od počátku 90. let emotivní obrazy velkoměsta; zobrazuje privátní i sociální témata; obrazy jsou výrazně barevné, barvu používá ve funkci znaku nebo symbolu; nejdůležitějším výrazovým prostředkem zůstává kresba, vazba na skutečnost, v podstatě realistické zpodobnění; malby chápe jako symboly, vkládá do nich hluboké významy, filosofické podtexty; stále zobrazuje postavy, některé s autoportrétními rysy; malbu ovlivnil civilismus a práce členů Skupiny 42; práce jsou spontánní a blíží se k práci mladých writerů, podepisuje je signaturou Sígr; je v neustálém kontaktu s mladými i hudbou, klubovou scénou a podobně; patří k zakladatelům týdeníku Respekt, působil v časopise jako grafik a výtvarný redaktor; vydal knihu Co jsem viděl, co jsem slyšel, kde jsem byl! (M. Šimáček, 1997), 1999 vydal knižně své kresby, 2001 v nakladatelství Argo knihu básní Shell - námořnická trilogie s vlastními litografiemi (Slovník českých a slovenských výtvarných umělců 1950 - 2005, Výtvarné centrum Chagall Ostrava 2005)
Michal Singer
Hromoduch
Položka č.: 36Vyvolávací cena: 5.000 CZK (209 €)
Plánované ukončení: 15. 04. 2024 18:05
serigrafie, 2006, 35 x 99 cm, monogr. vzadu S. 2006, č. 45/70, studium na FF UK v Praze
Aktuální cena: 5.000 CZK (209 €)
Michal Singer
Zkáza astronautky
Položka č.: 37Vyvolávací cena: 5.000 CZK (209 €)
Plánované ukončení: 15. 04. 2024 18:06
serigrafie, 2006, 35 x 98,5 cm, monogr. vzadu S. 2006, č. 3/70, špinavý spodní okraj, studium na FF UK v Praze
Michal Singer
Všenory
Položka č.: 173Vyvolávací cena: 3.200 CZK (134 €)
Plánované ukončení: 15. 04. 2024 20:19
litografie, papír, 2023, 49 x 37,5 cm, sign. PD Singer, č. 46/50, studium na FF UK v Praze
Aktuální cena: 3.200 CZK (134 €)
Michal Singer
Všenory II
Položka č.: 174Vyvolávací cena: 3.200 CZK (134 €)
Plánované ukončení: 15. 04. 2024 20:20
litografie, papír , 2023, 48,5 x 37,5 cm, sign. PD Singer, č. 46/50, studium na FF UK v Praze