Výtvarné umění 19.- 21. století (185. Aukce)

první podání – možnost činit příhozy či si vkládat limity na položky sálové aukce. První podání je ukončeno v 15:00 hodin v den aukce. Samotná sálová aukce se uskuteční 17. 6. 2021 od 18 hodin v Kamenném sále, Ostrovní 8, Praha 1
Aukce bude přenášena živě přes portál livebid.cz.
Předaukční výstava se bude konat ve dnech 9. 6. do 17. 6. 2021

    Portrét muže

    Položka č.: 110

    Vyvolávací cena: 3.000 CZK (120 €)

    PRVNÍ PODÁNÍ UKONČENO: 17. 06. 2021 15:00

    olej, plátno, 24 x 21,5 cm, rám, přiložena fotodokumentace

    Aktuální cena: 3.000 CZK (120 €)

    Poslední dražitel: ID2**7 Historie příhozu

    Portrét ženy

    Položka č.: 111

    Vyvolávací cena: 5.000 CZK (200 €)

    olej, plátno, 1. pol. 19 století, 24, 5 x 21 cm, rám, přiložena fotodokumentace

    Aktuální cena: 5.000 CZK (200 €)

    Muži v salonu

    Položka č.: 112

    Vyvolávací cena: 15.000 CZK (600 €)

    olej, dřevěná deska, 9 x 12 cm, sign. vzadu, rám

    Aktuální cena: 15.000 CZK (600 €)

  • Karel Šimůnek

    (1869-1942)

    Dáma v negližé

    Položka č.: 113

    Vyvolávací cena: 1.200 CZK (48 €)

    akvarel, tužka, papír, 1915, 36 x 22,3 cm, sign. PD K. Šimůnek 1915, rám, mírně zažloutlý papír, Antikvariát Dlážděná, žák prof. V. Brožíka a F. Engelmüllera na AVU v Praze, člen SVU Mánes a Syndikátu výtvarných umělců

    Aktuální cena: 1.500 CZK (60 €)

    Poslední dražitel: ID8**7 Historie příhozu

  • Karel Šimůnek

    (1869-1942)

    Sedící

    Položka č.: 114

    akvarel, tužka, papír, 1915, 36,5 x 22,5 cm, sign. DU K. Šimůnek 1915, rám, mírně zažloutlý papír, Antikvariát Dlážděná, žák prof. V. Brožíka a F. Engelmüllera na AVU v Praze, člen SVU Mánes a Syndikátu výtvarných umělců

  • Karel Šimůnek

    (1869-1942)

    Dívka s květinami

    Položka č.: 115

    akvarel, tužka, papír, 1915, 36,5 x 22,5 cm, sign. PD K. Šimůnek 1915, rám, mírně zažloutlý papír, Antikvariát Dlážděná, žák prof. V. Brožíka a F. Engelmüllera na AVU v Praze, člen SVU Mánes a Syndikátu výtvarných umělců

    Aktuální cena: 1.200 CZK (48 €)

  • Otakar Hůrka

    (1889-1966)

    Podzimní nálada z Posázaví

    Položka č.: 116

    Vyvolávací cena: 6.200 CZK (248 €)

    olej, plátno, 47,5 x 67,5 cm, sign. LD Otakar Hůrka, rám, vzadu název, žák A. Kalvody v krajinářské škole, člen Salon d´automne ve Francii

    Aktuální cena: 6.200 CZK (248 €)

  • Otakar Hůrka

    (1889-1996)

    Chalupy v zimě

    Položka č.: 117

    Vyvolávací cena: 4.000 CZK (160 €)

    olej, lepenka, 28 x 32,5 cm, sign. PD Otakar Hůrka, rám

    Aktuální cena: 4.000 CZK (160 €)

  • Ota Bubeníček

    (1871-1962)

    Venkovské stavení

    Položka č.: 118

    Vyvolávací cena: 16.000 CZK (640 €)

    olej, lepenka, 24,5 x 33 cm, sign. PD O Bubeníček, rám, žák prof. J. Mařáka, A. Slavíčka a R. O. von Ottenfelda na AVU v Praze, člen Jednoty umělců výtvarných

    Aktuální cena: 16.000 CZK (640 €)

  • Karel Jan Sigmund

    (1897-1959)

    Předjaří na Vysočině (Chalupy se stromem)

    Položka č.: 119

    Vyvolávací cena: 19.500 CZK (780 €)

    olej, plátno, 80 x 100 cm, sign. PD K. J. Sigmund, rám, na slepém rámu razítko MINERVA Odborný závod malířských potřeb Praha 1, malebná ukázka z díla českého krajináře, jež studoval u prof. Schöna v Drážďanech a později u prof. O. Nejedlého v Praze. Oblíbenými náměty se pro Sigmunda staly lesní int…

    Aktuální cena: 19.500 CZK (780 €)

  • Jan Vochoč

    (1865-1920)

    Čertovka

    Položka č.: 120

    Vyvolávací cena: 23.000 CZK (920 €)

    olej, lepenka, 1913, 72 x 54 cm, sign. PD Jan Vochoč, rám, v horní části obrazu drobné poškození malby cca 3 x 5 mm

    Aktuální cena: 23.000 CZK (920 €)

  • Bohumil Jaroš

    (1856-1924)

    Horská chalupa

    Položka č.: 121

    Vyvolávací cena: 7.000 CZK (280 €)

    olej, plátno, 55 x 73 cm, sign. PD B. Jaroš, rám, malba zkrakelována, rám poškozen, antiqari.at Radhošťská

    Aktuální cena: 7.000 CZK (280 €)

  • Joža Uprka

    (1861-1940)

    Družičky z Božího těla v Hroznové Lhotě

    Položka č.: 122

    Vyvolávací cena: 9.000 CZK (360 €)

    lept, 21,2 x 24,3 cm, sign. PD Joža Uprka, pasparta, č. 99, zažloutlý papír, Antikvariát Ostrovní, žák prof. F. Čermáka na AVU v Praze, člen Umělecké besedy, SVUM, spolku Škréta a SVU Mánes

    Aktuální cena: 9.000 CZK (360 €)

    Poslední dražitel: ID5**6 Historie příhozu

  • Ludvík Vacátko

    (1873-1956)

    Dva koně v povozu

    Položka č.: 123

    Vyvolávací cena: 18.000 CZK (720 €)

    olej, lepenka, 58 x 68 cm, sign. LD Vacátko, rám, žák prof. V. Hynaise a V. Brožíka na AVU v Praze

    Aktuální cena: 18.000 CZK (720 €)

  • Josef Procházka

    (1909-1984)

    Jihočeský rybník

    Položka č.: 124

    Vyvolávací cena: 58.000 CZK (2.320 €)

    olej, plátno, 57,5 x 94,4 cm, sign. PD Jos. Procházka, rám, konzultováno a ověřeno PhDr. Michaelem Zachařem, překrásná a malebná ukázka z ruky významného krajináře, který ve svém díle navázal na to nejlepší z české realistické krajinomalby 19. a 1. poloviny 20. století. Byl žákem prof. Nejedlého na …

    Aktuální cena: 58.000 CZK (2.320 €)

    Pohled na Děčín

    Položka č.: 125

    Vyvolávací cena: 120.000 CZK (4.800 €)

    olej, plátno, kolem r. 1825, 38 x 49,5 cm, monogr. a datováno LD, rám (stará adjustace), Nabízená velmi kvalitní malba blíže neurčeného autora z období biedermeieru působí nejen svým velmi dekorativním charakterem, ale může zároveň sloužit jako důležitý dobový dokument někdejší podoby města Děčín. O…

    Aktuální cena: 120.000 CZK (4.800 €)

  • Václav Jansa

    (1859-1913)

    Zámek Červená Řečice

    Položka č.: 126

    akvarel, papír, 43 x 52 cm, sign. PD Vácslav Jansa, rám, na zadní straně štítek Pozůstalost po vdp. Biskupu Dru A. Podlahovi s katalogovým číslem, popis, pozůstalostní razítko a přípis: koupeno 19. ledna 1914 za 320 K Dr AntPodlaha, drobná poškození na rámu, Antikvariát Dlážděná, žák prof. A. Lhoty …

    Poslední dražitel: ID7**0 Historie příhozu

  • Karel Liebscher

    (1851-1906)

    Zámek v Jindřichově Hradci

    Položka č.: 127

    tuš, běloba, karton, 24 x 33 cm, sign. PD K Liebscher, rám, na zadní straně popsáno, rám poškozen, mírně zažloutlý papír, Antikvariát Dlážděná, studium na vídeňské škole prof. Lichtenfelsa

    Aktuální cena: 9.500 CZK (380 €)

  • Charlotte Piepenhagenová Weyrother

    (1821-1902)

    Venkovská stavení

    Položka č.: 128

    lavírovaná kresba tuší, tužka, papír, 20 x 27 cm, rám, přípis na zadní straně, Antikvariát Dlážděná

  • Olga Karlíková

    (1923-2004)

    Položka č.: 129

    Vyvolávací cena: 3.300 CZK (132 €)

    Aktuální cena: 3.300 CZK (132 €)

  • Jitka Válová

    (1922-2011)

    Sběrači II

    Položka č.: 130

    litografie, 2007, 29 x 24,8 cm, sign. PD J. Válová 07, č. 40/200

    Poslední dražitel: ID7**3 Historie příhozu

  • Jitka Válová

    (1922-2011)

    Diváci IV

    Položka č.: 131

    litografie, 2007, 28,5 x 24 cm, sign. PD J. Válová 07, č. 40/200

  • Adriena Šimotová

    (1926-2014)

    O domě a událostech

    Položka č.: 132

    Vyvolávací cena: 12.000 CZK (480 €)

    pero, papír, 1991, 21,5 x 30 cm, sign. DU Adriena Šimotová 91, rám, ilustrace ke knize Marek Stašek, Texty o domě a událostech, žákyně prof. J. Švába na Officina Pragensis, prof. Z. Balaše na Státní grafické škole v Praze a prof. J. Kaplického na VŠUP tamtéž, členka skupiny G, UB 12 a Nové skupiny

    Aktuální cena: 12.000 CZK (480 €)

  • Igor Piačka

    Forever

    Položka č.: 133

    Vyvolávací cena: 2.200 CZK (88 €)

    lept, 2007, 29,5 x 19,5 cm, sign. PD I. Piačka 07, rám, autorský tisk, žák prof. A. Brunovského, J. Lebiše, K. Ondreičky a I. Rumanského na VŠVU v Bratislavě

    Aktuální cena: 2.200 CZK (88 €)

  • Karel Demel

    Amoroso

    Položka č.: 134

    Vyvolávací cena: 2.500 CZK (100 €)

    kombinovaná technika, lept, papír, 1979, 39,8 x 23,7 cm, sign. PD KDemel 79, autorský tisk, při okraji lehce pokrčený papír, Antikvariát Ostrovní, žák prof. Z. Sklenáře a J. Anderleho na VŠUP v Praze, člen SČUG Hollar

    Aktuální cena: 2.500 CZK (100 €)

  • Dušan Kállay

    Mechanický kohout

    Položka č.: 135

    lept, 1998, 17,6 x 15,9 cm, sign. PD Dušan Kállay, autorský tisk, Antikvariát Ostrovní

  • Zdeněk Sklenář

    (1910-1986)

    Žena a ptáci

    Položka č.: 136

    Vyvolávací cena: 3.500 CZK (140 €)

    litografie, 1975, 19 x 13,5 cm, sign. DU Sklenář 75, rám, na rámu nepatrné oděrky, antiqari.at Radhošťská, žák prof. A. Hofbauera a Z. Kratochvíla na UMPRUM v Praze, člen SČUG Hollar, SVU Mánes, skupiny Balance, Litografie 5

    Aktuální cena: 3.500 CZK (140 €)

  • Vladimír Boudník

    (1924-1968)

    Položka č.: 137

    Vyvolávací cena: 48.000 CZK (1.920 €)

    strukturální grafika, 1966-7, 36,5 x 55,5 cm, sign. DU Vladimír Boudník 1966-7, Vyučil se nástrojářem a v době druhé světové války byl proto převelen do Německa. Později vystudoval Státní grafickou školu a pracoval jako zaměstnanec ČKD na pozicích v oddělení propagace, následně jako nástrojař a díle…

    Aktuální cena: 48.000 CZK (1.920 €)

  • Jiří Kolář

    (1914-2002)

    Z cyklu Ornitologie moderního umění

    Položka č.: 138

    Vyvolávací cena: 17.000 CZK (680 €)

    koláž, papír, 1966, 9,2 x 18 cm, sign. PD Jiří Kolář 66, rám, Antikvariát Dlážděná, zakladatel Skupiny 42, člen Umělecké besedy a skupiny Křižovatka

    Aktuální cena: 17.000 CZK (680 €)

  • Jiří Načeradský

    Dva akty

    Položka č.: 139

    Vyvolávací cena: 34.000 CZK (1.360 €)

    olej, překližka, 1997, 60 x 70 cm, sign. PD Načeradský 97, rám, námět ženy v různých podobenstvích se prolíná celým Načeradského dílem. Vedle realistických vyobrazení podle fotografií překvapoval Načeradský zpodobením žen jako agresivních kudlanek anebo naopak Venuší hodných úcty a zbožštění. Sám k …

    Aktuální cena: 34.000 CZK (1.360 €)