• J. Weigl

    Vřesová studánka

    Položka č.: 300

    Vyvolávací cena: 2.000 CZK (84 €)

    Plánované ukončení: 14. 05. 2024 17:59

    olej, plátno, 1937, 38 x 49 cm, sign. PD J. Weigl 37, rám, plátno protrženo

    Aktuální cena: 2.000 CZK (84 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Daníček M. Král

    Zimní krajina

    Položka č.: 301

    Vyvolávací cena: 1.300 CZK (55 €)

    Plánované ukončení: 14. 05. 2024 18:00

    olej, lepenka, 45 x 61 cm, sign. PD M. Daníček Král, rám

    Aktuální cena: 1.300 CZK (55 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Daníček M. Král

    Zima

    Položka č.: 302

    Vyvolávací cena: 1.300 CZK (55 €)

    Plánované ukončení: 14. 05. 2024 18:01

    olej, lepenka, 45,5 x 62 cm, sign. LD M. Daníček Král, rám

    Aktuální cena: 1.300 CZK (55 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Bernard Daníček

    Loď na moři

    Položka č.: 303

    Vyvolávací cena: 800 CZK (34 €)

    Plánované ukončení: 14. 05. 2024 18:02

    olej, plátno, 48,5 x 72,5 cm, sign. LD Bernard Daníček, rám, zkrakelováno

    Aktuální cena: 800 CZK (34 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Eduard Milén

    (1891-1976)

    Rybník v Králově poli

    Položka č.: 304

    Vyvolávací cena: 300 CZK (13 €)

    Plánované ukončení: 14. 05. 2024 18:03

    litografie, 21 x 15 cm, sign. PD Ed. Milén, rám, žák prof. E. Dítěte, J.Schikanedera, M. Švabinského, člen Skupiny výtvarných umělců v Brně, spoluzakladatel SČVU, SČUG Hollar

    Aktuální cena: 300 CZK (13 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Eduard Milén

    (1891-1976)

    Kostel v Králově poli

    Položka č.: 305

    Vyvolávací cena: 300 CZK (13 €)

    Plánované ukončení: 14. 05. 2024 18:04

    litografie, 21 x 15 cm, sign. LD Ed. Milén, rám, žák prof. E. Dítěte, J.Schikanedera, M. Švabinského, člen Skupiny výtvarných umělců v Brně, spoluzakladatel SČVU, SČUG Hollar

    Aktuální cena: 300 CZK (13 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Oldřich Šebor

    (1892-1930)

    Vesnice

    Položka č.: 306

    Vyvolávací cena: 400 CZK (17 €)

    Plánované ukončení: 14. 05. 2024 18:05

    akvarel, kvaš, papír, 50 x 43 cm, sign. PD Šebor, rám

    Aktuální cena: 400 CZK (17 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Jos. Tauš?

    Panenská ulice

    Položka č.: 307

    Vyvolávací cena: 1.300 CZK (55 €)

    Plánované ukončení: 14. 05. 2024 18:06

    olej, lepenka, 1937, 47 x 33 cm, sign. PD Jos. Tauš. 37, proraženo

    Aktuální cena: 1.300 CZK (55 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Davril

    Zimní potok

    Položka č.: 308

    Vyvolávací cena: 100 CZK (5 €)

    Plánované ukončení: 14. 05. 2024 18:07

    grafický list, 15,5 x 21,2 cm, sign. PD Davril, rám

    Aktuální cena: 100 CZK (5 €)

    Poslední dražitel: ID4**2 Historie příhozu

  • Neznámý autor

    Motýl

    Položka č.: 309

    Vyvolávací cena: 1.000 CZK (42 €)

    Plánované ukončení: 14. 05. 2024 18:08

    koláž, tapiserie, 25 x 25 cm, rám

    Aktuální cena: 1.000 CZK (42 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Emil Schovánek

    (1885-1947)

    Žně ve Svratce

    Položka č.: 310

    Vyvolávací cena: 2.900 CZK (121 €)

    Plánované ukončení: 14. 05. 2024 18:09

    olej, plátno, lepenka, 1938, 39 x 49,5 cm, sign. PD E. Schovánek 38, rám, vzau ve výřezu popis, žák prof. V. Bukovace a V. Hynaise na AVU v Praze, člen Jednoty umělců výtvarných v Praze

    Aktuální cena: 2.900 CZK (121 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Ota Bubeníček

    (1871-1962)

    Jarní krajina

    Položka č.: 311

    Vyvolávací cena: 15.000 CZK (625 €)

    Plánované ukončení: 14. 05. 2024 18:10

    olej, plátno, 27 x 30,5 cm, sign. PD O. Bubeníček, rám, žák prof. J. Mařáka, A. Slavíčka a R. O. von Ottenfelda na AVU v Praze, člen Jednoty umělců výtvarných

    Aktuální cena: 15.000 CZK (625 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Jaroslav Grus

    (1891-1983)

    Partie z Krkonoš

    Položka č.: 312

    Vyvolávací cena: 10.000 CZK (417 €)

    Plánované ukončení: 14. 05. 2024 18:11

    olej, lepenka, 1923, 73,5 x 60 cm, sign. PD Jaroslav Grus, rám, žák prof. H. Schwaigera na AVU v Praze, zakládající člen Skupiny 58, předseda SČVU

    Aktuální cena: 10.000 CZK (417 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Ladislav Pejchl

    (1901-1973)

    Starý hřibotov v zimě

    Položka č.: 313

    Vyvolávací cena: 2.000 CZK (84 €)

    Plánované ukončení: 14. 05. 2024 18:12

    olej, plátno, 59 x 70 cm, sign. LD L. Pejchl, rám

    Aktuální cena: 2.000 CZK (84 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Bohumil Lonek

    (1903-1998)

    Pardubice

    Položka č.: 314

    Vyvolávací cena: 20.800 CZK (867 €)

    Plánované ukončení: 14. 05. 2024 18:13

    olej, plátno, 81 x 181 cm, rám, plátno protrženo

    Aktuální cena: 20.800 CZK (867 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Neurčený autor

    Žně

    Položka č.: 315

    Vyvolávací cena: 2.600 CZK (109 €)

    Plánované ukončení: 14. 05. 2024 18:14

    olej, plátno, 80 x 109 cm, sign. LD, rám

    Aktuální cena: 2.600 CZK (109 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Otakar Moravec

    (1903)

    U rybníčka v Třemblatech

    Položka č.: 316

    Vyvolávací cena: 2.500 CZK (105 €)

    Plánované ukončení: 14. 05. 2024 18:15

    olej, plátno, 1942, 90 x 62 cm, sign. LD Ota Moravec 42, rám

    Aktuální cena: 2.500 CZK (105 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Bohumil Stanislav Urban

    SV. Jakub

    Položka č.: 317

    Vyvolávací cena: 5.800 CZK (242 €)

    Plánované ukončení: 14. 05. 2024 18:16

    olej, plátno, 55 x 68 cm, sign. LD B. S. Urban, rám

    Aktuální cena: 5.800 CZK (242 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Bohuslav Kutil

    (1907-1982)

    Pohled na Kolín

    Položka č.: 318

    Vyvolávací cena: 5.000 CZK (209 €)

    Plánované ukončení: 14. 05. 2024 18:17

    olej, plátno, 69 x 99 cm, sign. LD Kutil, sign. vzadu B. Kutil 1940, rám

    Aktuální cena: 5.000 CZK (209 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Josef Čapek

    (1887-1945)

    O zánětu okostice I

    Položka č.: 40

    Vyvolávací cena: 30.000 CZK (1.250 €)

    Plánované ukončení: 25. 04. 2024 15:00

    tuš, papír, 1929, 30 x 21,5 cm, studium na Uměleckoprůmyslové škole v Praze, zakladatel Skupiny výtvarných umělců

    Aktuální cena: 30.000 CZK (1.250 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

    Odhadní cena: 80 000 - 100 000 CZK

  • Karel Chaba

    (1925)

    Vltava

    Položka č.: 55

    Vyvolávací cena: 220.000 CZK (9.167 €)

    Plánované ukončení: 25. 04. 2024 15:00

    olej, plátno, 2000, 89 x 69 cm, sign. PD Chaba, rám, Karel Chaba byl nevšedním, solitérním tvůrcem, který ke svému uměleckému výrazu dospěl sám, bez akademického školení. Přesto mají jeho díla nezaměnitelný, originální rukopis, kterým poutá pozornost i současné generace. Je to kvůli lyrické básnivos…

    Aktuální cena: 220.000 CZK (9.167 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

    Odhadní cena: 260 000 - 300 000 CZK

  • Jiří Kolář

    (1914-2002)

    Hommage a Picasso

    Položka č.: 135

    Vyvolávací cena: 900 CZK (38 €)

    Plánované ukončení: 25. 04. 2024 15:00

    ofset, 1972, 23,5 x 63 cm, sign. PD J. Kolář 72, č. 27/90, básník s neobyčejnou tvůrčí invencí a autor experimentální poezie, přenesl písemné sebevyjádření do zcela unikátní vizuální podoby. Klasický psaný projev dokázal posunout až na jeho samé hranice. Neustále vyhledával nové tvůrčí postupy. Od …

    Aktuální cena: 900 CZK (38 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

    Odhadní cena: 4 000 - 6 000 CZK

  • Jan Konůpek

    (1883-1950)

    Souboj

    Položka č.: 226

    Vyvolávací cena: 13.000 CZK (542 €)

    Plánované ukončení: 25. 04. 2024 15:00

    tuš, běloba na papíře, 35 x 50 cm, monogr. PD Kpk, rám, Jan Konůpek se nejprve rozhodl pro dráhu architekta, a tak začal studovat na ČVUT pod vedením Jana Kouly a Josefa Schulze. Pavel Janák a Václav Štěch ho později přiměli studovat uměleckou školu, takže v letech 1906–1908 absolvoval studium na AV…

    Aktuální cena: 13.000 CZK (542 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

    Odhadní cena: 20 000 - 30 000 CZK

  • Karel Langer

    (1878-1947)

    Náves

    Položka č.: 224

    Vyvolávací cena: 15.000 CZK (625 €)

    Plánované ukončení: 25. 04. 2024 15:00

    olej, překližka, 1907, 31 x 41 cm, sign. PD K. Langer 1907, rám, konzultováno a ověřeno PhDr. Michaelem Zachařem. Karel Langer (1878–1947) byl český akademický malíř, jehož tvorba odrážela hlubokou lásku k české krajině. Narodil se v rodině učitele v Jaroměři a později studoval na pražské Akademii v…

    Aktuální cena: 15.000 CZK (625 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

    Odhadní cena: 35 000 - 50 000 CZK

  • Otakar Číla

    (1894-1977)

    Albánská dívka (Tirana)

    Položka č.: 223

    Vyvolávací cena: 16.000 CZK (667 €)

    Plánované ukončení: 25. 04. 2024 15:00

    olej, lepenka, 1938, 48 x 34,5 cm, sign. PD Ot. Číla 1938, rám, Otakar Číla v roce 1925 absolvoval Akademii výtvarných umění v Praze, v oboru portrétní malířství pod vedením Vratislava Nechleby. Portréty se tedy řadí spolu s náměty mysliveckými k častým Čílovým výtvarným počinům, žák ak.mal. Jo…

    Aktuální cena: 16.000 CZK (667 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

    Odhadní cena: 25 000 - 35 000 CZK

  • Alois Wierer

    (1878)

    Muzikanti

    Položka č.: 222

    Vyvolávací cena: 33.000 CZK (1.375 €)

    Plánované ukončení: 25. 04. 2024 15:00

    olej, karton, 54 x 38 cm, sign. PD A. Wierer, rám, Alois Wierer žil v mládí velmi bohémským životem, bydlel a nejčastěji se pohyboval na Starém městě v Praze. Přestože se výtvarník ani jeho rodina neprofilovali nijak nacionalisticky, v květnu roku 1945 vtrhla do jejich domu revoluční dobrovolnická g…

    Aktuální cena: 33.000 CZK (1.375 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

    Odhadní cena: 45 000 - 55 000 CZK

  • Egisto Lancerotto

    (1847-1916)

    Italka

    Položka č.: 221

    Vyvolávací cena: 15.000 CZK (625 €)

    Plánované ukončení: 25. 04. 2024 15:00

    olej, plátno, 72 x 52 cm, sign. PD n. Lancerotto Eg, dobový rám, Egisto Lancerotto byl italský malíř převážně žánrových scén z oblasti města Benátek. Studoval na benátské Accademia di Belle Arti, kde mu byli profesory Napoleone Nani, Michelangelo Grigoletti, Federico Moja a zejména Pompeo Marino Mol…

    Aktuální cena: 15.000 CZK (625 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

    Odhadní cena: 20 000 - 25 000 CZK

  • Antonín Chittussi

    (1847-1891)

    Krajina s rybníkem a lesem v pozadí

    Položka č.: 220

    Vyvolávací cena: 1.350.000 CZK (56.250 €)

    Plánované ukončení: 25. 04. 2024 15:00

    olej, plátno, 1885-1886, 62 x 83 cm, sign. PD Chittussi , rám, přiložen posudek prof. PhDr. Romana Prahla, CSc., přiložena restaurátorská zpráva ak. mal. Mgr. Pavla Blattného, na rubu plátna razítko z nezjištěného zdroje. Autor byl nejznámějším českým krajinářem druhé půle 19. století. Školení získa…

    Aktuální cena: 1.350.000 CZK (56.250 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

    Odhadní cena: 1 500 000 - 1 700 000 CZK

  • Václav Junek

    (1913-1976)

    Cirkus

    Položka č.: 219

    Vyvolávací cena: 16.000 CZK (667 €)

    Plánované ukončení: 25. 04. 2024 15:00

    olej, plátno, 1939, 64 x 79 cm, sign. PD V. Junek 39, rám, žák prof. J. Bendy na VŠUP v Praze a J. Obrovského na AVU tamtéž, členem Spolku sběratelů a přátel Ex libris

    Aktuální cena: 16.000 CZK (667 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

    Odhadní cena: 22 000 - 28 000 CZK

  • Karel Oberthor

    (1921-1996)

    Starý holešovický přístav

    Položka č.: 218

    Vyvolávací cena: 6.000 CZK (250 €)

    Plánované ukončení: 25. 04. 2024 15:00

    tempera, karton, 1949, 61 x 86 cm, sign. PD K. Oberthor 49, rám, Antikvariát Dlážděná, žák prof. I. Kulce na Ukrajinské akademii a prof. V. Pukla a V. Silovského na AVU v Praze, člen SČUG Hollar

    Aktuální cena: 6.000 CZK (250 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

    Odhadní cena: 12 000 - 20 000 CZK

Instagram

Facebook