Cyril Bouda
Viktor Dyk: Giuseppe Moro
No.: 44Auction price: 500 CZK (21 €)
AUCTION IS TERMINATED: 24. 11. 2022 15:00
Current price: 500 CZK (21 €)
Last auctioneer: ID3**7 History of bids
Cyril Bouda
K. Leger: Balada o mrtvém ševci a mladé tanečnici
No.: 39Auction price: 800 CZK (34 €)
bibliofilie, 5x mědiryt, úprava a podpis s věnováním Fr. Koblihovi C. Bouda, doslov Arne Novák, vydal Josef Zach, Kolín 1934, brož s ob., 20s., papír Holland, velmi dobrý stav, Provenance: Antiquarian Ostrovní, the disciple of V. Kysela and M. Svabinsky, member of The Hollar Association of Czech Gra…
Current price: 800 CZK (34 €)
Cyril Bouda
Josef Kopta: Kratochvílné děje z naší vlasti
No.: 38Auction price: 250 CZK (11 €)
kniha, podpis na patitulu a ilustrace C. Bouda, vydalo Svobodné slovo - Melantrich, Praha 1957, 453 s., clpl. vazba s obálkou, při okrajích obálka lehce zašpiněná a potrhaná, dobrý stav, Provenance: Antiquarian Ostrovní, the disciple of V. Kysela and M. Svabinsky, member of The Hollar Association of…
Current price: 250 CZK (11 €)
Karel Hynek Mácha
(1810-1836)
Máj
No.: 37Auction price: 1.000 CZK (42 €)
bibliofilie, frontispis a výzdoba C. Bouda, vyd. Erna Janská, Praha, 1927, ed. Hyperion, vázal A. Tvrdý, tisk Kryl a Scotti v Novém Jičíně, pův. clkžn. vazba, 89s., zlacená horní ořízka, odřené růžky desek, na patitulu vepsáno nesouvisející věnov., jinak velmi dobře zachováno, Aantiqari.at Radhošťsk…
Current price: 1.000 CZK (42 €)
Last auctioneer: ID7**9 History of bids
Miloslav Švandrlík
(1932-2009)
Černí Baroni aneb válčili jsme za čepičky
No.: 61Auction price: 1.200 CZK (50 €)
sešit, strojopis, vydalo Kaligrafické souručenství s.r.o., vydání první, 10 výtisků, 252 s., volné listy v papírových deskách, dobrý stav, Provenance: Antiquarian Ostrovní
Current price: 1.200 CZK (50 €)
Bohumil Hrabal
(1914-1997)
Městečko, kde se zastavil čas
No.: 57Auction price: 2.000 CZK (84 €)
sešit, strojopis, 1973, 124 s., velmi dobrý stav, Provenance: Antiquarian Ostrovní
Current price: 2.000 CZK (84 €)
Ludvík Vaculík
(1926-2015)
Morčata
No.: 56Auction price: 1.500 CZK (63 €)
kniha, strojopis, 1981, 175 s., clpl. vazba, velmi dobrý stav, Provenance: Antiquarian Ostrovní
Current price: 1.500 CZK (63 €)
Last auctioneer: ID2**5 History of bids
Milan Knížák
Asi básně
No.: 55Auction price: 1.200 CZK (50 €)
sešit, strojopis, 1982, 31 s., velmi dobrý stav, Provenance: Antiquarian Ostrovní
Ludvík Vaculík
(1926-2015)
Český snář
No.: 53Auction price: 5.000 CZK (209 €)
kniha, podpis L. Vaculík, čb. fotografie v textu, strojopis, 1982, 647 s., clpl. vazba, prasklá vazba, dobrý stav, Provenance: Antiquarian Ostrovní
Current price: 6.600 CZK (275 €)
Bedřich Fučík
(1900-1984)
Sedmero zastavení
No.: 66Auction price: 900 CZK (38 €)
kniha, s podpisem Bedřicha Fučíka na tit. listě, samizdatové vydání z edice Kvart, navazuje na vydání z edice Rukopisy VBF (připravoval Jan Vladislav), 1975, tvrdé papírové desky, čtvercový formát, poměrně dobře čitelný opis, 101s., dobrý stav, Aantiqari.at Radhošťská,
Current price: 900 CZK (38 €)
Jan Patočka
(1907-1977)
Vzpomínky a nekrology
No.: 65Auction price: 900 CZK (38 €)
kniha, obs.: Rozhovory o filosofii a filosofech, Vzpomínky na Husserla, Památce Edmunda Husserla, Za Otilií Utitzovou, P. Hermann-Leo van Breda + Ediční poznámky; Edice Kvart (Jan Vladislav), 1979, dobře čitelný opis, pův. ob. z tvrdého papíru, 82s., velmi dobrý stav, Aantiqari.at Radhošťská,
Current price: 900 CZK (38 €)
Last auctioneer: ID8**9 History of bids
Václav Hrabě
(1940-1965)
Stop-time
No.: 63Auction price: 1.800 CZK (75 €)
kniha, raritní strojopis-samizdat, opsaný ze vzácně se objevujícho vydání z r. 1969 (edice Mladé cesty. Poezie), dodržující i styl typografie (tit. stránka, hra s velkými a malými písmeny, kompletně opsaná tiráž včetně nakl. údajů a ediční poznámky M. Kovaříka) tohoto vydání; na přední obálce kresba…
Current price: 1.800 CZK (75 €)
Vítězslav Boukal
Mládež a sexualita : příspěvek k poznání morálky dnešní mládeže
No.: 74Auction price: 700 CZK (30 €)
kniha, velmi vzácně se objevující titul, jehož náklad byl zničen; v knize se objevují výsledky několikaleté studie, která započala hluboko před r. 1968, a také kapitola Jaká je morálka mládeže v zahraničí, která tehdejší cenzuře zřejmě nevyhovovala, úprava Jar. Šváb, ed. Živé myšlenky, vydal Melantr…
Current price: 700 CZK (30 €)
Pavel Hajný
(1939)
Kde teče Tennessee
No.: 73Auction price: 400 CZK (17 €)
kniha, náklad zničen, 1. vyd., ob. a úprava J. Rathouský, ed. Mladé cesty, vyd. Mladá fronta, Praha 1969, původní brož s ob., 234s., obálka při krajích drobně pokrčená, velmi dobrý stav, Provenance: Antiquarian Ostrovní
Current price: 400 CZK (17 €)
Josef Hiršal
(1920-2003)
Ion Budai-Deleanu: Cikaniáda
No.: 72Auction price: 3.000 CZK (125 €)
kniha, podpis na tit. listě J. Hiršal; náklad zničen, zachováno jen několik desítek výtisků, vyd. Odeon, Praha, 1972, clpl. vazba s ob., 440s., výrazně zažloutlý hřbet obálky, mírně zažloutlé okraje, ob. na zadní straně mírně natržená, stav knihy velmi pěkný, Aantiqari.at Radhošťská,
Current price: 3.000 CZK (125 €)
Last auctioneer: ID5**7 History of bids
František Běhounek
(1898-1973)
Swansonova výprava
No.: 71Auction price: 1.500 CZK (63 €)
kniha, pro roce 1948 došlo k postupné likvidaci nakladatelství Aloise Hynka, kvůli které skončilo ve stoupě několik titulů, nabízený exemplář je jedním z nich; vyd. A. Hynek, Praha, 1949, il. V. Junek, náklad 5500 výtisků, pův. plpl. vazba s ob., 278s., velmi dobře zachováno, Aantiqari.at Radhošťská…
Vladimír Neff
(1909-1983)
Filosofický slovník pro samouky neboli Antigorgias
No.: 70Auction price: 500 CZK (21 €)
kniha, celý náklad putoval ihned po vydání do stoupy, vyd. ČS spisovatel, Praha, 1970, exibris majitele, pův. clpl. vazba s ob., 616s., obálka lehce opotřebena, dobrý stav, Provenance: Antiquarian Dlážděná
Current price: 900 CZK (38 €)
Last auctioneer: ID3**8 History of bids
Vilém Hejl
(1934-1989)
Zpráva o organizovaném násilí
No.: 69Auction price: 1.500 CZK (63 €)
kniha, 9 x 7 cm, z originálu zmenšené, kolibří vydání s lupou, určené pro čtenáře ČSSR, vydalo nakladatelství Sixty - Eight Publishers, Corp., 1986, 352 s., brož., velmi dobrý stav, Provenance: Antiquarian Ostrovní
Last auctioneer: ID7**1 History of bids
Jan Trefulka
(1929-2012)
Zločin pozdvižení
No.: 68Auction price: 500 CZK (21 €)
kniha, podpis autora na titulní straně, r. 1976, strojopis, brož 372s., obálka zašpiněna, dobrý stav, Provenance: Antiquarian Dlážděná
Current price: 500 CZK (21 €)
Last auctioneer: ID6**1 History of bids
Jindřich Štyrský
(1899-1942)
Poezie
No.: 76Auction price: 200 CZK (9 €)
kniha, 1992, 29 x 18,5 cm, vydal Československý spisovatel v Praze, 1992, doslov Karel Teige a Jiří Brabec, the disciple of prof. J. Obrovsky at The Academy of Fine Arts in Prague
Current price: 200 CZK (9 €)
Last auctioneer: ID2**0 History of bids
Jindřich Štyrský
(1899-1942)
Vítězslav Nezval: Ulice Git-le-Coeur
No.: 75Auction price: 1.000 CZK (42 €)
kniha, kresba na obálce, fotografie a úprava J. Štyrský, další fotografie V. Nezval, J. Honzl, repro obrazu S. Dalí, vazba Fr. Muzika, vydal Fr. Borový, Praha 1936, orig. brož., 120s., obálka lehce zašlá, drobná poškození při krajích, jinak velmi dobrý stav, Provenance: Antiquarian Ostrovní, the dis…
Stéphane Mallarmé
(1842-1898)
Odpoledne Faunovo. Ekloga
No.: 229Auction price: 300 CZK (13 €)
kniha, 16,5 x 13 cm, vyd. Moderní Revue, Praha, 1922, číslováno a parafováno překladatelem (Arnošt Procházka), ex. 157/250, Moderní revue, sv. 72, polokožená vazba bez obálky, odřený hřbet jinak dobrý stav, Provenance: Antiquarian Dlážděná
Current price: 300 CZK (13 €)
Last auctioneer: ID6**2 History of bids
Antonín Procházka
(1882-1945)
František Halas, Jiří Mahen: Antonínu Procházkovi
No.: 227Auction price: 800 CZK (34 €)
Current price: 800 CZK (34 €)
Miloslav Moucha
Příležitostné zapisování z Onoho Světa a nejen odtamtud
No.: 296Auction price: 500 CZK (21 €)
bibliofilie, 2 x sign. dřevoryt M. Mouchy, příloha barevně tištěný plakát k výstavě, vydal Galerie Bayer & Bayer, Praha 1995, brož s ob., str. (26s.), velmi dobrý stav, Provenance: Antiquarian Ostrovní
Current price: 500 CZK (21 €)
Last auctioneer: ID7**4 History of bids
Václav Havel
(1936-2011)
Vážení občané,
No.: 464Auction price: 1.500 CZK (63 €)
kniha, podpis prezidenta Václava Havla v titulu, projevy Václava Havla červenec 1990 - červenec 1992 , vydaly Lidové noviny, Praha 1992, lamino, 215s., velmi dobrý stav, Provenance: Antiquarian Ostrovní
Current price: 2.100 CZK (88 €)
Václav Havel
(1936-2011)
Dálkový výslech
No.: 463Auction price: 1.500 CZK (63 €)
kniha, věnování s podpisem prezidenta Václava Havla v titulu, rozhovor Václava Havla s Karlem Hvížďalou, vydal Melantrich, Praha 1989, 80s., velmi dobrý stav, Provenance: Antiquarian Ostrovní
Kamil Lhoták
Alfred Jarry: Nadsamec
No.: 461Auction price: 1.200 CZK (50 €)
kniha, podpis na titulní stránce a ilustrace K. Lhoták, překlad J. Zaorálek, doslov L. Kundera, Odeon, Praha 1968, plátěná s obálkou, obálka na hřbetu a rohu poškozená, lehce zkosený hřbet, jinak stav dobrý, Provenance: Antiquarian Ostrovní, the member of The Umelecka beseda, The Hollar Association …
Jan Zrzavý
Jar. Bednář: Hvězdná tuláctví
No.: 460Auction price: 1.500 CZK (63 €)
kniha, čtyři reprodukce J. Zrzavý, návrh vazby E. Frinta, podpis básníka proti titulu, vydala Družstevní práce, Praha 1930, 64s., polokož. vazba, holand. papír van Gelder, ex. 169/400, ed. krásných tisků Slunovrat sv.7, velmi dobrý stav, Provenance: Antiquarian Ostrovní, the disciple of Frantisek Ze…
Last auctioneer: ID5**8 History of bids
Adolf Jelínek Alex
(1890-1957)
Osudové rozcestí
No.: 457Auction price: 200 CZK (9 €)
kniha, podp. s věnov. na tit. listě A.J. Alex, vyd. J.R. Vilímek, Praha, 1935, pův. brož, 242s., mírně opotřebená ob., velmi dobrý stav, Aantiqari.at Radhošťská, , studied at The Art College in Prague, the disciple of prof. A. Janek at Academy in Munich and prof. M. Svabinsky at The Academy of Fine …
Current price: 200 CZK (9 €)
Last auctioneer: ID6**8 History of bids
Zdeněk Mézl
Milostná povídka historická
No.: 475Auction price: 200 CZK (9 €)
kniha, podpis v titulu Z. Mézl, vydal Československý spisovatel, Praha 1984, cpl. vazba s ob.,265s., velmi dobrý stav,, Provenance: Antiquarian Ostrovní, the disciple of prof. J. Vodrazka, V. Pukl, V. Silovsky and A. Tomov
Current price: 200 CZK (9 €)
Last auctioneer: ID6**0 History of bids