-
Cyril Bouda
(1901-1984)
Olomouc
Položka č.: 34Vyvolávací cena: 6.600 CZK (275 €)
DRAŽBA UKONČENA: 24. 11. 2022 15:00
kamenorytina kolorovaná litografií, 32 x 42,5 cm, sign. PD Cyril Bouda, Antikvariát Dlážděná, žák V. Kysely a M. Švabinského, člen SČUG Hollar a Umělecké besedy
Aktuální cena: 6.600 CZK (275 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
Cyril Bouda
(1901-1984)
České Budějovice
Položka č.: 33Vyvolávací cena: 4.500 CZK (188 €)
DRAŽBA UKONČENA: 24. 11. 2022 15:00
lept, 23 x 39,5 cm, sign. PD C. Bouda, č. 179/200, při okrajích místy mírně pokrčený papír, Antikvariát Dlážděná, žák V. Kysely a M. Švabinského, člen SČUG Hollar a Umělecké besedy
Aktuální cena: 4.500 CZK (188 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
Jiří Kolář
(1914-2002)
Náhodný svědek
Položka č.: 3Vyvolávací cena: 1.000 CZK (42 €)
DRAŽBA UKONČENA: 24. 11. 2022 15:00
kniha s podpisem, podpis na patitulu J. Kolář, vyd. Mladá fronta, Praha, 1964, obs. Křestný list, Sedm kantát, Limb a jiné básně, Ódy a variace, Dny v roce, pův. clpl. vazba s ob., 198s., stav knihy velmi dobrý, ob. při okrajích lehce opotřebena, Antiqari.at Radhošťská, antiqari.at Radhošťská, zakla…
Aktuální cena: 1.300 CZK (55 €)
Poslední dražitel: ID6**5 Historie příhozu
-
Jiří Kolář
(1914-2002)
Gersaints Aushängeschild
Položka č.: 5Vyvolávací cena: 2.500 CZK (105 €)
DRAŽBA UKONČENA: 24. 11. 2022 15:00
bibliofilie, soubor 30 grafických básní Gersaintův vývěsní štít inspirovaný světovými i českými výtvarníky (např. Calder, Dubuffet, Duchamp, Kandinsky, Klee, Kupka, Lissitzky, Malevich, Miró, Mondrian, Moholy-Nagy, Rothko, Pollock, Šíma, Vasarely), německá verze, vyd. Svoboda, Praha, 1966, upr. S. K…
Aktuální cena: 2.500 CZK (105 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
Vojmír Vokolek
(1910-2001)
Charles DOrléans: Modlitba o pokoj
Položka č.: 286Vyvolávací cena: 400 CZK (17 €)
DRAŽBA UKONČENA: 24. 11. 2022 15:00
bibliofilie, dřevoryt za titulem a 4 viněty V. Vokolek, přel. Boh. Reynek, tisk Vladimír Vokolek a synové, věnování na patitulu Vladimír a Anna Vokolkovi, kteří sbírku vydali jako novoročenku pro své přátele, Pardubice 1937, sešit, nestr. (12s.), papír Pannekoek, velmi dobrý stav, Antikvariát Ostrov…
Aktuální cena: 400 CZK (17 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
Karel Svolinský
(1896-1986)
Jaroslav Seifert: Tři romance o víně
Položka č.: 239Vyvolávací cena: 800 CZK (34 €)
DRAŽBA UKONČENA: 24. 11. 2022 15:00
bibliofilie se čtyřmi původními suchými jehlami, 19 x 12 cm, 60/200, Vytiskl V. Bujárek, Praha 1956, druhý svazek edice Kamej, 56 str. Tištěno na chamois ručním velínu. 4 suché jehly a ilustrace K. Svolinský. S podpisy autora a ilustrátora v tiráži. Volné dvoulisty v pův. pap. obálce., Antikvariát D…
Aktuální cena: 800 CZK (34 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
František Muzika
(1900-1974)
F. Šmejkal: František Muzika
Položka č.: 241Vyvolávací cena: 3.000 CZK (125 €)
DRAŽBA UKONČENA: 24. 11. 2022 15:00
kniha, 30,5 x 23,5 cm, originální linoryt - Larva I., vyd. Odeon, Praha, 1966, clpl. vazba bez obálky, 240s., dobrý stav, Antikvariát Dlážděná, žák prof. Loukoty, V. Nechleby a K. Krattnera, člen Devětsilu, SČUG Hollar a SVU Mánes
Aktuální cena: 3.000 CZK (125 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
Vít Obrtel
(1901-1988)
V. Nezval: Diabolo
Položka č.: 82Vyvolávací cena: 600 CZK (25 €)
DRAŽBA UKONČENA: 24. 11. 2022 15:00
kniha, obálka a úprava V. Obrtel, ed. Olymp, sv. 5, vytiskla Legiografie, vyd. Nakladatelství Vaněk & Votava, Praha 1926, brož, nestr. (28), japan, ex. 474/550, obálka mírně zašlá, v horní části drobně poškozená, na hrbětu drobné oděrky, dobrý stav, Antikvariát Ostrovní
Aktuální cena: 600 CZK (25 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
Josef Čapek
(1887-1945)
S.K. Neumann: Kniha lesů, vod a strání
Položka č.: 81Vyvolávací cena: 250 CZK (11 €)
DRAŽBA UKONČENA: 24. 11. 2022 15:00
kniha, obálka a osm obrázků J. Čapek, vyd. Fr. Borový, Praha, 1938, brož, 141s., obálka při krajích lehce otřepená, na povrchu mírně zašlá, několik uvolněných listů, dobrý stav, Antikvariát Ostrovní, studium na Uměleckoprůmyslové škole v Praze, zakladatel Skupiny výtvarných umělců
Aktuální cena: 250 CZK (11 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
Pavel Körber
(1862-1925)
V. Hálek: Večerní písně
Položka č.: 117Vyvolávací cena: 250 CZK (11 €)
DRAŽBA UKONČENA: 24. 11. 2022 15:00
kniha, clpl. nakladatelská vazba se černostříbrnou kresbou a zlaceným písmem, návrh vazby a portrét autora ve frontispisu P. Körber, ilustrace v textu A. Liebscher, K.V. Muttich, F. Slabý, K. Štapfer, J. Ulrich a P. Körber, stříbrná ořízka, vazbu provedli Vilka a Karásek, vydal I.L. Kober, Praha 19…
Aktuální cena: 250 CZK (11 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
Zdeněk Mézl
(1934-2016)
Marcelino a Boroneli: Vlaští loupežníci při moři
Položka č.: 313Vyvolávací cena: 3.500 CZK (146 €)
DRAŽBA UKONČENA: 24. 11. 2022 15:00
bibliofilie, 11x sign. dřevoryt, 11x drobný dřevot Zd. Mézl, úprava M. Kopřiva, vydal Albatros, Praha 1969 , volné listy v obálce, ex. 83/300, mírně zažloutlá obálka, velmi dobrý stav, Antikvariát Ostrovní, žák prof. J. Vodrážky, V. Pukla, V. Silovského a A. Tomova
Aktuální cena: 3.800 CZK (159 €)
Poslední dražitel: ID6**0 Historie příhozu
-
Adolf Jelínek Alex
(1890-1957)
Dva falešné obrázky
Položka č.: 198Vyvolávací cena: 200 CZK (9 €)
DRAŽBA UKONČENA: 24. 11. 2022 15:00
bibliofilie, 2x lept a podpis na předsádce A.J. Alex, vyd. edice Equiria, Praha, 1937, pův. svázané archy v ob., 27s., při horním okraji vyspravená obálka, krásný stav, Antiqari.at Radhošťská, antiqari.at Radhošťská, studium na UPŠ v Praze, žák prof. A. Janka na Akademii v Mnichově a prof. M. Švabin…
Aktuální cena: 200 CZK (9 €)
Poslední dražitel: ID6**8 Historie příhozu
-
Marie Čermínová Toyen
(1902-1980)
Jednadvacet : 17.12.1938
Položka č.: 86Vyvolávací cena: 500 CZK (21 €)
DRAŽBA UKONČENA: 24. 11. 2022 15:00
bibliofilie, faksimile původního soukromého vydání z r. 1938, soubor 21 originálních kolorovaných erotických kreseb Toyen vytvořený v roce 1938 na objednávku Bohuslava Brouka jako svatební dar pro jeho bratra Jaroslava, doslov Karel Srp, Edice 69, vydal Torst, Praha 2002, brož, 71 s., , velmi dobrý …
Aktuální cena: 600 CZK (25 €)
Poslední dražitel: ID3**8 Historie příhozu
-
Jiří Kolář
(1914-2002)
Jiří Kolář 1914 - 2002, Běla Kolářová
Položka č.: 11Vyvolávací cena: 1.000 CZK (42 €)
DRAŽBA UKONČENA: 24. 11. 2022 15:00
brož, 2x katalog k výstavě, text ve finštině a švédštině, vzadu anglický překlad, texty Petr Řehoř a Jiří Machalický, vydalo Amos Anderson Art Museum, Helsinky 2003, 160 + 63 s., brož., originální ochranné pouzdro z vlnitého kartonu, velmi dobrý stav, Antikvariát Ostrovní, zakladatel Skupiny 42, čle…
Aktuální cena: 1.000 CZK (42 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
Jiří Kolář
(1914-2002)
P. F. 1978
Položka č.: 12Vyvolávací cena: 500 CZK (21 €)
DRAŽBA UKONČENA: 24. 11. 2022 15:00
podpis na pohlednici, 14,5 x 10,5 cm, sign. Jiří Kolář, zakladatel Skupiny 42, člen Umělecké besedy a skupiny Křižovatka
Aktuální cena: 500 CZK (21 €)
Poslední dražitel: ID6**2 Historie příhozu
-
Karel Teige
(1900-1951)
F. Slang: Křižník Potěmkin
Položka č.: 88Vyvolávací cena: 1.000 CZK (42 €)
DRAŽBA UKONČENA: 24. 11. 2022 15:00
kniha, fotomontážní ob. s použitím snímku z Ejzenštejnova filmu Křižník Potěmkin K. Teige, vyd. J. Fromek, Praha, 1926, ed. Odeon, obs. 10 čb. vyobr. z filmu a 5 pův. snímků z r. 1905, pův. brož, 75s., ob. v dolní části vyspravena, lehce otřepené okraje, jinak velmi dobrý stav, Antiqari.at Radhošťsk…
Aktuální cena: 1.000 CZK (42 €)
Poslední dražitel: ID7**4 Historie příhozu
-
Štěpán Dančo
(1963)
T. Kyrö: Mrzout -Na mopedu a Trativod
Položka č.: 619Vyvolávací cena: 1.500 CZK (63 €)
DRAŽBA UKONČENA: 24. 11. 2022 15:00
tuš, papír, 2x originální návrh ilustrace, sign. autorem, r. 2018, ilustrace ke knize Mrzout, vyd. Argo, Praha, 2017, kapitoly Na mopedu a Trativod, str. 114.a 47., sign. kniha je součástí nabídky, pevná vazba, 173s., výborný stav, Antikvariát Dlážděná
Aktuální cena: 1.500 CZK (63 €)
Poslední dražitel: ID4**9 Historie příhozu
-
Miroslav Hák
(1911-1978)
Očima - svět kolem nás
Položka č.: 614Vyvolávací cena: 1.700 CZK (71 €)
DRAŽBA UKONČENA: 24. 11. 2022 15:00
kniha, 23 x 20,5 cm, 46 reprodukovaných čb. fotografií z let 1935-1945, báseň Jíří Kolář, české a anglické texty, vyd. Československé filmové nakladatelství, Praha, 1947, pův. brož, tři dvojlisty uvolněny, lehce natržený hřbet ve spodní části, dobrý stav, Antikvariát Dlážděná, člen Skupiny 42 a SVU …
Aktuální cena: 1.700 CZK (71 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
Václav Chochola
(1923-2005)
Nábřeží
Položka č.: 613Vyvolávací cena: 250 CZK (11 €)
DRAŽBA UKONČENA: 24. 11. 2022 15:00
autorizovaný laser print A4, 1943, 21,9 x 17,2 cm, značeno zezadu Václav Chochola archive, autorizovaný laserový tisk na ušlechtilém papíře velikosti A4. Podkladem je originální fotografie z původního negativu z archivu V. Chocholy. ( Archiv B&M Chochola ) – Blanka a Marek Chochola - Majitelé a sp…
Aktuální cena: 250 CZK (11 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
Neznámý autor
Pohlednice s podobiznami Vítězslava Nováka a Leoše Janáčka
Položka č.: 612Vyvolávací cena: 300 CZK (13 €)
DRAŽBA UKONČENA: 24. 11. 2022 15:00
3 x bromografie Vítězslava Nováka, 2 x bromografie Leoše Janáčka, 14 x 8,5 cm
Aktuální cena: 400 CZK (17 €)
Poslední dražitel: ID3**6 Historie příhozu
-
Martin Benka
Konvolut reprodukcí návrhů knižních obálek
Položka č.: 611Vyvolávací cena: 500 CZK (21 €)
DRAŽBA UKONČENA: 24. 11. 2022 15:00
43 x tisk
Aktuální cena: 5.000 CZK (209 €)
Poslední dražitel: ID5**8 Historie příhozu
-
Martin Benka
Konvolut signovaných fotografických reprodukcí
Položka č.: 610Vyvolávací cena: 500 CZK (21 €)
DRAŽBA UKONČENA: 24. 11. 2022 15:00
15 x fotografie reprodukcí, 1 x dobová fotografie, konvolut fotografií popsán Martinem Benkou, razítka Martin Benka Turč. Sv. Martin, fotografie vloženy do Benkou posané obálky, rozměry cca 18 x 12 cm
Aktuální cena: 700 CZK (30 €)
Poslední dražitel: ID6**2 Historie příhozu
-
Štěpán Dančo
(1963)
P. Tureček: Vlasy se vrací
Položka č.: 626Vyvolávací cena: 200 CZK (9 €)
DRAŽBA UKONČENA: 24. 11. 2022 15:00
kniha, podpis Š. Dančo, 26.9.2022, vyd. Meander, Praha, 2017, pův. pevná vazba, 81, výborný stav, Antikvariát Dlážděná
Aktuální cena: 200 CZK (9 €)
Poslední dražitel: ID1**1 Historie příhozu
-
Karel Teige
(1900-1951)
Konstantin Biebl: S lodí jež dováží čaj a kávu
Položka č.: 93Vyvolávací cena: 2.000 CZK (84 €)
DRAŽBA UKONČENA: 24. 11. 2022 15:00
kniha, typografie Karel Teige, vyd. Odeon, r. 1928, druhé vydání, clpl. pevná převazba, pův. ob. vevázána, 63s., dobrý stav, Antikvariát Dlážděná, studium dějin umění na FF UK v Praze a ve škole Bauhausu v Dessau, zakladatel Devětsilu, člen Levé fronty, mluvčí Skupiny surrealistů
Aktuální cena: 2.000 CZK (84 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
Karel Teige
(1900-1951)
Za socialistickou architekturu
Položka č.: 91Vyvolávací cena: 1.000 CZK (42 €)
DRAŽBA UKONČENA: 24. 11. 2022 15:00
kniha, sborník redigoval Karel Teige, autoři: teige, Krejcar, Štursa, Voženílek aj., vyd. péčí svazu socialistických architektů, Praha, 1933, clpl. červená převazba, 240s., výborný stav, Antikvariát Dlážděná, studium dějin umění na FF UK v Praze a ve škole Bauhausu v Dessau, zakladatel Devětsilu, čl…
Aktuální cena: 1.000 CZK (42 €)
Poslední dražitel: ID3**5 Historie příhozu
-
Pavel Roučka
(1942)
Josef Šimon: Píseň
Položka č.: 350Vyvolávací cena: 400 CZK (17 €)
DRAŽBA UKONČENA: 24. 11. 2022 15:00
bibliofilie, podpis básníka, 4 sign. litografie P. Roučka, vydal Spolek českých bibliofilů, Praha 1987, volné listy v originálním papírovém přebalu, velmi dobrý stav, Antikvariát Ostrovní, studium na SPŠ geodézie a kartografie v Praze, absolvoval odbornou stáž na Académie des Beaux-Arts v Paříži, čl…
Aktuální cena: 400 CZK (17 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
Oldřich Kulhánek
(1940-2013)
Rudolf Matys: Před Ortenovým rodným domem
Položka č.: 194Vyvolávací cena: 800 CZK (34 €)
DRAŽBA UKONČENA: 24. 11. 2022 15:00
bibliofilie, sign. litografie ve frontispisu O. Kulhánek, vyd. Nadace Lyra Pragensis, Praha, 1995, ex. 24/200 na papíru Hollar, pův. sešit, 17s., velmi dobrý stav, Antiqari.at Radhošťská, antiqari.at Radhošťská, žák prof. K. Svolinského na VŠUP v Praze, člen SČUG Hollar
Aktuální cena: 1.000 CZK (42 €)
Poslední dražitel: ID7**6 Historie příhozu
-
Jiří Kolář
(1914-2002)
R. - J. Moulin Aragon: Jiří Kolář
Položka č.: 8Vyvolávací cena: 1.500 CZK (63 €)
DRAŽBA UKONČENA: 24. 11. 2022 15:00
brož, podpis JK na titulu, ilustrace, vyobrazení objektů, koláží, typografických básní, rozhovory a biografie J. Koláře, edice Bibli Opus, vydal Georges Fall, Paříž 1973, brož., 61s., zašpiněná a lehce poškozená vazba , Antikvariát Ostrovní, zakladatel Skupiny 42, člen Umělecké besedy a skupiny Kři…
Aktuální cena: 1.600 CZK (67 €)
Poslední dražitel: ID5**8 Historie příhozu
-
Jiří Kolář
(1914-2002)
Odpovědi
Položka č.: 10Vyvolávací cena: 2.500 CZK (105 €)
DRAŽBA UKONČENA: 24. 11. 2022 15:00
sešit, strojopis, 1973, 69 s., brož., lehce pokrčené desky jinak velmi dobrý stav, Antikvariát Ostrovní, zakladatel Skupiny 42, člen Umělecké besedy a skupiny Křižovatka
Aktuální cena: 2.500 CZK (105 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
Jiří Kolář
(1914-2002)
Hommage a Van Gogh
Položka č.: 9Vyvolávací cena: 1.000 CZK (42 €)
DRAŽBA UKONČENA: 24. 11. 2022 15:00
brož, podpis JK na titulu, vyobrazení koláží, text a biografie J. Koláře, Stichting van Gogh, 1990, brož., 24s., lehce zašpiněná obálka, stav velmi dobrý, Antikvariát Ostrovní, zakladatel Skupiny 42, člen Umělecké besedy a skupiny Křižovatka
Aktuální cena: 1.000 CZK (42 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO