Emma Jarošová
(1911-2008)
Mezi starou a novou vlastí : kronika čsl. emigrantů v rakouských uprchlických táborech
Položka č.: 480Vyvolávací cena: 500 CZK (21 €)
DRAŽBA UKONČENA: 24. 11. 2022 15:00
kniha, podpis autorky na titulu, česká spisovatelka, etnografka a jedna z vůdčích postav českého exilu v Kanadě, 1. vydání v českém jazyce, vydal Hlas-Voice, New York 1986, orig. brož, 368s., obálka lehce zašlá, velmi dobrý stav, Antikvariát Ostrovní
Aktuální cena: 500 CZK (21 €)
Helena Čápová
(1956-2019)
Nejlepší mužskej na světě - Jiří Voskovec, Jan Werich
Položka č.: 249Vyvolávací cena: 1.500 CZK (63 €)
bibliofilie, 5 x lept, uloženo v pevných deskách, 1990, rozměr bibliofilie A4 cm, vše signováno, Nezkrácený text vzpomínky Jiřího Voskovce připravil spolu s pěti lepty Hany Čápové k nedožitým 85. narozeninám Jiřího Voskovce a Jana Wericha dr. Ivan Hrdina. Náklad 200 ks. Tento má číslo 66.
Aktuální cena: 1.500 CZK (63 €)
Josef Čapek
(1887-1945)
P. Kropotkin: Anarchistická morálka
Položka č.: 79Vyvolávací cena: 500 CZK (21 €)
brož, ob. J. Čapek, vyd. Fr. Borový, Praha, 1919, pův. brož s obálkou, 133s., podpis bez souvislosti, uvolněné listy, lehce opotřebeno, Antikvariát Dlážděná, studium na Uměleckoprůmyslové škole v Praze, zakladatel Skupiny výtvarných umělců
Aktuální cena: 500 CZK (21 €)
Poslední dražitel: ID3**0 Historie příhozu
Cyril Bouda
Prosté motivy
Položka č.: 29Vyvolávací cena: 1.000 CZK (42 €)
Aktuální cena: 1.000 CZK (42 €)
Ludmila Jiřincová
H. Heine: Toť starý pohádkový les
Položka č.: 363Vyvolávací cena: 400 CZK (17 €)
Aktuální cena: 400 CZK (17 €)
Adolf Hoffmeister
(1902-1973)
Rozpravy Aventina 1929-30
Položka č.: 98Vyvolávací cena: 2.000 CZK (84 €)
kniha, 45x32 cm, 38 barevných obálek A. Hoffmeister, 40 svázaných č., č. 13-14 a 39-40 v jednom čísle, vyd. Ot. Štorch-Marien, Praha, 1929-30, ročník č. V., pův. plpl. převazba, 503s., obálka č. 16 natržena, některé stránky opraveny lepenkou, jinak dobrý stav, Antikvariát Dlážděná, zakládající člen …
Aktuální cena: 2.000 CZK (84 €)
Poslední dražitel: ID9**4 Historie příhozu
Vincenc Makovský
(1900-1966)
Signovaná reprodukce
Položka č.: 381Vyvolávací cena: 500 CZK (21 €)
Aktuální cena: 500 CZK (21 €)
Cyril Bouda
Korespondence s Dr. Ivanem Hrdinou
Položka č.: 385Vyvolávací cena: 1.000 CZK (42 €)
Milan Kundera
Život je jinde
Položka č.: 51Vyvolávací cena: 1.500 CZK (63 €)
kniha, strojopis, 1970, 303 s., clpl. vazba, velmi dobrý stav , Antikvariát Ostrovní
Poslední dražitel: ID4**4 Historie příhozu
Václav Sivko
(1923-1974)
Stanislav K. Neumann: Kniha lesů, vod a strání
Položka č.: 303Vyvolávací cena: 400 CZK (17 €)
bibliofilie, 15x lept a kresba na obálce V. Sivko, typo A. Dvořák, 5. sv. edice Dílo, vydal Spolek českých bibliofilů a Čs. spisovatel, Praha 1952, nesvázáno, volné listy v pův. ob. s celofán. přebalem, ex.686/750, 132s., maršovský papír, velmi dobrý stav, vzadu skvrny na přebalu , Antikvariát Ostr…
Aktuální cena: 400 CZK (17 €)
Jiří John
(1923-1972)
M. Buonarroti: Z lyriky
Položka č.: 302Vyvolávací cena: 400 CZK (17 €)
bibliofilie, orig. sign. litografie ve frontispisu a ilustrace Jiří John, přeložil Jan Vladislav, vydalo NČSVU, Praha 1958, 81 s., volné listy v obálce, velmi dobrý stav, Antikvariát Ostrovní, žák prof. Kaplického, člen UB 12, Umělecké besedy a SČUG
Aktuální cena: 400 CZK (17 €)
František Tichý
(1896-1961)
Francouzská poesie nové doby
Položka č.: 301Vyvolávací cena: 900 CZK (38 €)
bibliofilie, sign. suchá jehla ve frontispisu a 4 ilustrace Fr. Tichý, úprava R. Hála, tisk M. Pegrassi, výbor sestavil K. Čechák, vydalo NČSVU se Spolkem českých bibliofilů, Praha 1957, volné listy v deskách, maršovský papír, 76s., desky při krajích zašlé a na hřbetu opotřebené, velmi dobrý stav, A…
František Tichý
(1896-1961)
R. L. Stevenson: Dítě tak samo
Položka č.: 300Vyvolávací cena: 1.500 CZK (63 €)
bibliofilie, orig. sign. suchá jehla ve frontispisu a suchá jehla v závěru František Tichý, vybral a přebásnil Vl. Thiele, soukromý pamětní tisk k šedesátinám Fr.Tichého, Praha 1956, 34 s., volné listy v obálce, velmi dobrý stav, Antikvariát Ostrovní, žák prof. J. Obrovského, V. Nechleby a K. Krattn…
Jan Sládek
(1906-1982)
S. K. Neumann: Staří dělníci
Položka č.: 305Vyvolávací cena: 600 CZK (25 €)
bibliofilie, 5x kolorovaný linoryt J.Sládek, vydal Fr. Borový, Praha 1936, sešit v pův. ob. z čerpaného papíru, ex. nečísl./ 100, 37s., papír Van Gelder, velmi dobrý stav , Antikvariát Ostrovní
Aktuální cena: 600 CZK (25 €)
Karel Svolinský
K. Bednář: Procházky v zrcadlovém bludišti
Položka č.: 312Vyvolávací cena: 1.200 CZK (50 €)
Aktuální cena: 1.200 CZK (50 €)
Poslední dražitel: ID6**9 Historie příhozu
Vojmír Vokolek
(1910-2001)
Položka č.: 311Vyvolávací cena: 900 CZK (38 €)
bibliofilie, obálka, ilustrace v textu, závěr. viněta vše dřevorytem Vojmír Vokolek, 2. sv. edice Lis tří bratří, tiskl a vydal Vlastimil Vokolek,, Pardubice 1939, pův. brož, 24s., přednostní výtisk na holandském Pannekoeku, ex. 36/75, velmi dobrý stav, obálka při krajích lehce zašlá, Antikvariát Os…
Aktuální cena: 900 CZK (38 €)
Jindřich Pileček
(1944-2002)
Edgar Allan Poe: Havran
Položka č.: 310Vyvolávací cena: 3.500 CZK (146 €)
bibliofilie, 3x celostr. sign. lept s akvatintou, 1x lept na obálce a 1x lept s akvatintou v závěru J. Pileček, 2. sv. edice Eva, vyd. Bonaventura, Praha 1990, pův. brož, kartonové pouzdro, ex. 64/200, velmi dobrý stav, Antikvariát Ostrovní, žák prof. K. Svolinského, člen SČUG Hollar a UVU
Aktuální cena: 3.500 CZK (146 €)
František Kobliha
(1877-1962)
Rudolf Medek: Žena (báseň)
Položka č.: 318Vyvolávací cena: 300 CZK (13 €)
bibliofilie, sign. dřevoryt ve frontispisu, ornament titulu a úprava Fr. Kobliha, faksimile básně R. Medka, vydali bibliofilové královéhradečtí, Hradec Králové 1928, pův. brož, 68s., na holandském Pannekoeku, dobrý stav, desky zašlé a při krajích drobně poškozené, Antikvariát Ostrovní, studium na VŠ…
Aktuální cena: 700 CZK (30 €)
Václav Mašek
(1893-1973)
Josef Hora: Jan houslista
Položka č.: 316Vyvolávací cena: 400 CZK (17 €)
bibliofilie, obálka, frontispis, viněta v titulu a celostr. ilustrace vše dřevorytem V. Mašek, podpis básníka a výtvarníka v tiráži, 1. sv. edice Krásné tisky Melantricha, vydal Melantrich, Praha 1939, pův. brož, 68s., na holandském Pannekoeku, ex. 116/200, celofán. přebal, velmi dobrý stav, Antikva…
Aktuální cena: 500 CZK (21 €)
Kamil Lhoták
Karel Hlaváček: Pařížská nároží
Položka č.: 315Vyvolávací cena: 8.500 CZK (355 €)
Aktuální cena: 8.500 CZK (355 €)
Různí autoři
k 90. narozeninám Fr. Dvořáka
Položka č.: 321Vyvolávací cena: 1.000 CZK (42 €)
Poslední dražitel: ID5**4 Historie příhozu
Různí autoři
Ostrava
Položka č.: 319Vyvolávací cena: 600 CZK (25 €)
bibliofilie, 1x sign. lept Karel Haber, 1x sign. litografie Vlad. Kristin, 1x sign. dřevoryt Jan Sládek, 1x sign. linoryt Vlad. Kristin, u příl. 4. sjezdu Moravských bibliofilů a exlibristů, vydala Mor.-Ostravská spořitelna, Mor. Ostrava 1931, ex. 119/250, volné listy v deskách, Antikvariát Ostrovní
Aktuální cena: 600 CZK (25 €)
Antonín Procházka
(1882-1945)
Píseň písní
Položka č.: 324Vyvolávací cena: 300 CZK (13 €)
bibliofilie, 16 celostr. kreseb světlotiskem Ant. Procházka, přeložil a doslovem opatřil dr. J. Hirsch, úprava a podpis v tiráži F. J. Müller, 6 sv. edice Lis knihomilův, vydal F. J. Müller, Praha 1935, pův. brož, ex. 268/300, nestr. (42), holandský papír Pannekoek, velmi dobrý stav, na deskách drob…
Aktuální cena: 300 CZK (13 €)
Vincent Hložník
(1919-1997)
Ján Botto: Svetskí víťaz
Položka č.: 323Vyvolávací cena: 2.200 CZK (92 €)
bibliofilie, 7 x celostr. litografie, litografie ve frotispise a obálce, podpis v titulu V. Hložník, vydala Matica Slovenská, 1943, 35 s., brož, obálka zašpiněná a potrhaná, drobné skvrny na papíře, dobrý stav, Antikvariát Ostrovní, žák prof. F. Kysely a J. Nováka na UMPRUM v Praze, člen Skupiny výt…
Aktuální cena: 2.200 CZK (92 €)
Poslední dražitel: ID4**7 Historie příhozu
Ludmila Jiřincová
Jar. Seifert: Vlaštovky nad řekou
Položka č.: 327Vyvolávací cena: 500 CZK (21 €)
bibliofilie, 2x litografie L. Jiřincová, úprava J. Sonberg, vydal Památník národního písemnictví pro Spolek českých bibliofilů, Praha 1962, volné listy v obálce, 28s., ruční papír, velmi dobrý stav, Antikvariát Ostrovní, žákyně prof. T. F. Šimona na AVU v Praze, členka SČUG Hollar, Spolku přátel exl…
Aktuální cena: 500 CZK (21 €)
Kamil Lhoták
A. Branald: Dary a nezdary - vzpomínka na Kamila Lhotáka
Položka č.: 336Vyvolávací cena: 500 CZK (21 €)
Aktuální cena: 500 CZK (21 €)
Poslední dražitel: ID4**9 Historie příhozu
Jan Bauch
(1898-1995)
Jiří Suchánek: Jan Jiří
Položka č.: 335Vyvolávací cena: 800 CZK (34 €)
bibliofilie, 3x orig. 2x sign. litografie Jan Bauch, vydal Miloslav Kopecký, Kolín 1946, pův. brož, 40s., velmi dobrý stav, vazba rozlepená, Antikvariát Ostrovní, žák prof. E. Dítěte a V. H. Brunnera na UMPRUM v Praze, prof. M. Švabinského na AVU tamtéž, člen Umělecké besedy a SVU Mánes
Aktuální cena: 800 CZK (34 €)
Čeští básníci a grafici Divadlu hudby
Položka č.: 340Vyvolávací cena: 800 CZK (34 €)
Aktuální cena: 800 CZK (34 €)
Kamil Lhoták
Karel Sýs: Jan Neruda v Paříži
Položka č.: 338Vyvolávací cena: 500 CZK (21 €)
Aktuální cena: 500 CZK (21 €)
Dalibor Chatrný
(1925-2012)
Jiří Wolker
Položka č.: 342Vyvolávací cena: 300 CZK (13 €)
bibliofilie, dřevoryty, sign. ve frontispisu a obálka D. Chatrný, vydal Oděvní průmysl, Prostějov 1960, nestr. (6s.), brož, velmi dobrý stav, Antikvariát Ostrovní, žák prof. Salcmana a Boudy na ČVUT v Praze, prof. Silovského na AVU tamtéž, člen Klubu konkrétistů, TT klubu, Umělecké besedy
Aktuální cena: 300 CZK (13 €)